برگزاری کارگاه اقتصاد مقاومتی با تأکید بر بیمه و تأمین اجتماعی در دانشگاه کوثر

۱۹ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۲:۰۱ کد : ۶۲۵۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۱۸
این کارگاه با تلاش مدیریت امورفرهنگی و اجتماعی دانشگاه کوثر و با حضور دکترمحمدرضا قرایی مشاور معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی و سیداحمد سیدی مدیرکل اداره تأمین اجتماعی استان خراسان شمالی ...
این کارگاه با تلاش مدیریت امورفرهنگی و اجتماعی دانشگاه کوثر و با حضور دکترمحمدرضا قرایی مشاور معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی و سیداحمد سیدی مدیرکل اداره تأمین اجتماعی استان خراسان شمالی و داوود احمدیان مدیر درمان سازمان تأمین اجتماعی خراسان شمالی و تعدادی از کارکنان سازمان تأمین اجتماعی و همچنین جمعی از اعضای هیئت علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه کوثر برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین کارگاه دکتر زهرا براتی معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه کوثر در سخنانی گفت: دانشگاه کوثر در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی از تمام ظرفیت‌های خود استفاده می‌کند و همکاری دانشگاه‌ها با دیگر سازمان‌ها در این زمینه لازم است.
همچنین مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی خراسان شمالی ضمن قدردانی از تلاش‌های مدیریت امور فرهنگی دانشگاه کوثر در برپایی این کارگاه گفت: نظام تأمین اجتماعی با ابزارهای متفاوت بیمه و حمایت اجتماعی سروکار دارد.
وی افزود: حمایت جامعه در برابر حفظ کرامت انسانی نیروی کار و حمایت از نیروی کار سبب توسعه اجتماعی شده و تأمین اجتماعی به مفهوم حمایت جامعه در برابر ناهنجاری‌های اجتماعی و اقتصادی است.
سیدی همچنین بر لزوم همکاری بیشتر سازمان‌ها و دانشگاه‌ها در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی تأکید کرد.
دکترمحمدرضا قرایی مهمان ویژه این کارگاه گفت: اقتصاد مقاومتی یک تعبیر انقلابی و ارزشی است که رهبرمعظم انقلاب اسلامی در این خصوص فرمودند: مسئولان به سمت اقتصاد مقاومتی حرکت کنند.
وی دربخش دیگری از سخنانش افزود: اقتصاد مقاومتی اقتصادی است که با یک مؤلفه درون زا، برون گرا باشد و نباید به اقتصاد دنیا تکیه کرد چه به اقتصاد غرب و چه به اقتصاد شرق ، و در اقتصاد مقاومتی باید به نیروی انسانی و عوامل تولیدی بومی کشور تکیه داشت.
دکترمحمدرضا غلامی مدرس این کارگاه گفت: هدف از برگزاری کارگاه اقتصاد مقاومتی با تأکید بر بیمه و تأمین اجتماعی فرهنگ‌سازی و نهادینه کردن مفهوم اقتصاد مقاومتی در بین اقشار مختلف اجتماعی، به ویژه سازمان‌های اداری و آشناسازی آن‌ها با این مفهوم است.
وی افزود: نقش سازمان تأمین اجتماعی در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و چگونگی به اجرا درآمدن آن از دیگر اهداف این کارگاه می‌باشد.
مهندس لیلا شعبانی مدیر امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه کوثر در این کارگاه گفت: طبق نظرسنجی به عمل آمده از مسئولان و کارکنان سازمان تأمین اجتماعی، کارگاه اقتصاد مقاومتی با تأکید بر بیمه و تأمین اجتماعی، بسیار متفاوت از کارگاه‌های مشابه آن که تا کنون در سطح استان برگزارشده است، می‌باشد.