برگزاری کارگاه ارزیابی فعالیت های آموزشی و پژوهشی در دانشگاه یزد

۱۰ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۴:۴۹ کد : ۶۲۵۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۷۸
کارگاه آشنایی با الگوهای ارزشیابی آموزش عالی با همکاری دفتر نظارت و ارزیابی در دانشگاه یزد آغاز شد .به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر احمد زندوانیان، مدیر گروه علوم تربیتی دانشگاه یزد با اعلا...
کارگاه آشنایی با الگوهای ارزشیابی آموزش عالی با همکاری دفتر نظارت و ارزیابی در دانشگاه یزد آغاز شد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر احمد زندوانیان، مدیر گروه علوم تربیتی دانشگاه یزد با اعلام این خبر گفت: با حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از طرح ارزشیابی آموزش عالی با الگوی ارزیابی درونی، در حال حاضر حدود 500 گروه زیر نظر سازمان سنجش، این ارزیابی را انجام داده اند.
وی افزود: مدیریت دانشگاه یزد در دوره جدید برای بهبود رتبه دانشگاه  و ارتقای کیفیت، برگزاری کارگاه های آموزشی ارزیابی درونی را در دستور کار خود قرار داده است.
وی در خصوص هدف از برگزاری این کارگاه تصریح کرد: هدف  ازاین کارگاه این است که چند عضو هیئت علمی یک گروه داوطلب تشکیل دهند و گروه خود را ارزیابی کنند  زیرا  اعضای گروه ها بهتر از کسانی که خارج از گروه هستند، می توانند مشکلات خود را شناسایی کنند.
وی گفت: روند سیر مباحث از کلی به جزیی  و از نظری و تئوریک به عملیاتی و کاربردی شدن است.
گفتنی است در این دوره، موضوعاتی نظیر تولد و تحول دانشگاه از گذشته تا امروز، تحول مفهوم تعلیم و تربیت (تدریس و تحقیق دانشگاهی)، نقش منطق و معرفت شناسی فلسفی در تحقیق و ارزشیابی ، همچنین برداشت های مختلف از کیفیت در آموزش عالی ، معرفی اجمالی الگوهای ارزشیابی، فرایند اجرای ارزیابی درونی در قالب کار تیمی و شناسایی و جمع بندی دغدغه های متقاضیان ارزیابی درونی به بحث گذاشته می شود.