نشریه گروه ریاضی کاربردی دانشگاه فردوسی مشهد در پایگاه استنادی بین‌المللی Scopus نمایه شد

۳۱ خرداد ۱۴۰۰ | ۲۰:۰۸ کد : ۶۲۴۹۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۱۹
نشریه Iranian Journal of Numerical Analysis and Optimization به ‌عنوان سومین نشریه از نشریات دانشگاه فردوسی مشهد موفق به نمایه شدن در پایگاه استنادی بین‌المللی Scopus شد.
نشریه گروه ریاضی کاربردی دانشگاه فردوسی مشهد در پایگاه استنادی بین‌المللی Scopus نمایه شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه فردوسی مشهد، این نشریه که در تاریخ ۲۰۲۰/۰۷/۳۱ مفتخر به دریافت نامه پذیرش از تیم ارزشیابی اسکاپوس جهت نمایه شدن در پایگاه استنادی Scopus شده است،اکنون از ازطریق لینک https://www.scopus.com/sourceid/21101023651 در نمایه استنادی Scopus قابل بازیابی است.

در حال حاضر این نشریه علمی با صاحب امتیازی دانشگاه فردوسی مشهد به ‌صورت دو فصلنامه منتشر می‌شود.

این نشریه توسط گروه ریاضی کاربردی دانشکده علوم ریاضی، با هدف گسترش علم ریاضیات در زمینه آنالیز عددی و بهینه سازی و تعامل ملی و بین المللی با دیگر ریاضیدانان داخل و خارج از کشور راه اندازی شده است.

نشریه ایرانی آنالیز عددی و بهینه سازی که از سال ۲۰۰۸ با نام مجله پژوهش های علوم ریاضی فعالیت خود را با مجوز وزارت ارشاد اسلامی آغاز کرده، از سال ۲۰۱۳ با نام Iranian Journal of Numerical Analysis and Optimization به فعالیت خود ادامه داده است تاکنون ۱۹ شماره از این نشریه به چاپ رسیده و نسخه الکترونیکی آن بر روی سایت نشریه به نشانی https://ijnao.um.ac.ir/ به‌صورت دسترسی آزاد در دسترس عموم علاقه مندان قرارگرفته است.

اعضای هیأت تحریریه نشریه متشکل از ۲۳ عضو می باشند که ۷ عضو آن از اعضای هیأت علمی دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد و ۱۶ عضو دیگراز دانشگاه های داخل و خارج کشور هستند.

نشریه ایرانی آنالیز عددی و بهینه سازی علاوه بر نمایه‌نامه‌های داخلی ISC, SID, Magiran, CIVILICA در نمایه های خارجی Google scholar, DOAJ, Ulrich و نمایه تخصصی Zentralblatt MATH نیز نمایه شده است.

این نشریه در ارزیابی نشریات علمی کشور که توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال ۱۳۹۶ صورت گرفت موفق به کسب امتیاز (A) 83و رتبه دوم نشریات دانشگاه فردوسی مشهد شد و در رتبه بندی سال 1398 نیز موفق به کسب رتبه الف گردید، که این امتیاز در سامانه ارزیابی نشریات علمی کشور در لینک

https://journals.msrt.ir/Search?Term=24236969&Group=&SubGroupId=&Applicant=&AssociationId =

قابل بازیابی می باشد.

س.ر ۶۲/ ر.ب ۴۵