رئیس دانشگاه شهید بهشتی:

اتکا به نیرو‌های متخصص داخلی، راه توسعه کشور است

۳۱ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۱:۴۰ کد : ۶۲۴۷۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۰۳
دکتر سعدالله نصیری قیداری، رئیس دانشگاه شهید بهشتی گفت: استفاده از مهارت و تجربه نیرو‌های متخصص داخلی باعث توسعه کشور می‌شود.
اتکا به نیرو‌های متخصص داخلی، راه توسعه کشور است

به گزارش اداره کل روابط عمومی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دکتر نصیری قیداری نصیری قیداری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درخصوص استفاده از فضای مجازی برای مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های دانشگاهی اظهار داشت: دانشجویان دکتری و ارشد برای انجام پایان‌نامه یا فعالیت‌های عملی در کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها حضور دارند، ولی سایر دانشجویان به صورت آنلاین آموزش می‌بینند؛ بنابراین وظیفه داریم تا از فضای مجازی برای مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های دانشگاه نهایت استفاده را بکنیم و به این صورت امید را در میان آن‌ها افزایش دهیم.

وی افزود: بهترین راه توسعه کشور این است که به تاکیدات و رهنمود‌های مقام معظم رهبری توجه کنیم، مدیران کشور توجه کنند هرآنچه که مقام معظم رهبری در سیاست‌های ابلاغی برنامه‌های توسعه و چه در سخنرانی‌ها به ویژه در حوزه توسعه علم و دانش تاکید دارند مهم است و باید گفت که پرچم این کار به دست خود ایشان است.

دکتر نصیری قیداری تصریح کرد: اگر به پتانسیل موجود در درون کشور متکی باشیم و در عین حال از تجربه جهانی استفاده کنیم، با هر سلیقه‌ای خواهیم توانست کشور را به سمت توسعه ببریم. مهم سلیقه سیاسی نیست، بلکه برنامه‌های علمی درست، استفاده از تجربیات دنیا، اتکا به نیرو‌های متخصص و ماهر داخلی حائز اهمیت بوده که باعث پیشرفت ما می‌شوند.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد: در بیانیه گام دوم انقلاب که‌توسط مقام معظم رهبری خطاب به ملت ایران به ویژه جوانان بیان شده، ذکر شده که اولین محور‌های این موضوع توسعه علم و دانش است و اولین توصیه‌ها هم توجه به علم و پژوهش و دانش است.

وی با بیان اینکه راه توسعه کشور توجه به علم و دانش، اقتصاد دانش بنیان و شرکت‌های دانش بنیان است، تاکید کرد: توجه به فناوری‌های جدید و ایده‌های نو از راه‌های توسعه کشور است، رقابت‌های سیاسی درواقع در نجات کشور ما تاثیر اندکی خواهند داشت، باید برنامه‌های متکی به علم و تخصص ارائه بدهیم و در قالب یک مدل سازگار آن‌ها را عملی کنیم تا آن‌ها در تعارض با هم نباشند، یعنی ماده‌های موجود در برنامه با هم سازگار باشند که در این صورت یک برنامه موفق و یک نتیجه مطلوب را به دست خواهیم آورد.

س.ر ۶۲/ ر.ب ۴۵