پروژه‌ UNI-TEL با مشارکت دانشگاه شهید چمران اهواز موفق به دریافت اعتبار مالی از اتحادیه‌ی اروپا شد

۲۷ خرداد ۱۴۰۰ | ۲۰:۵۴ کد : ۶۲۴۲۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۹۸
مدیر دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: پروژه‌ مدرن و بین‌المللی سازی مؤسسات آموزش عالی ایران از طریق توسعه‌ برنامه‌ آموزشی گروهی مبتنی بر تکنولوژی تسهیل‌کننده یادگیری (TEL) در رشته‌های مهندسی و STEM (علوم، تکنولوژی، مهندسی، ریاضی) موسوم به پروژه UNI-TEL توسط اتحادیه‌ اروپا پذیرفته و به آن اعتبار مالی تعلق گرفت.
پروژه‌ UNI-TEL با مشارکت دانشگاه شهید چمران اهواز موفق به دریافت اعتبار مالی از اتحادیه‌ی اروپا شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر کریم لویمی مطلق در این خصوص اظهار داشت: این پروژه در قالب برنامه اراسموس‌پلاس تعریف‌شده است و در سال ۱۳۹۸ با همکاری سه دانشگاه اروپایی و هفت دانشگاه ایرانی از جمله دانشگاه شهید چمران اهواز برای دریافت بودجه از اتحادیه‌ اروپا به ثبت رسید.

وی افزود: از میان یک هزار و پنج درخواست ثبت‌شده برای دریافت اعتبار مالی تنها ۱۶۴ درخواست در سال ۲۰۲۰ پذیرفته شد که پروژه UNI-TEL یکی از این پروژه‌ها است که بر طبق ارزیابی اتحادیه اروپا در رده‌ی پروژه‌های باکیفیت خوب قرار دارد.

مدیر دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به اینکه گروه هدایت‌کننده این پروژه در دانشگاه شهید چمران متشکل از دفتر همکاری‌های علمی بین‌المللی و تعدادی از اساتید این دانشگاه است، ادامه داد: هدف از اجرای پروژه UNI-TEL حمایت از مدرن سازی، بین‌المللی سازی و دسترسی به سیستم آموزش عالی در کشورهای شریک (ایران) از طریق توسعه شیوه‌های آموزشی خلاقانه بر مبنای تکنولوژی تسهیل‌کننده یادگیری گروهی ( TEL ) است.

دکترلویمی مطلق، خاطرنشان کرد: این پروژه در پاسخ به چالش‌های حال حاضر آموزش عالی در ایران از جمله کمبود معلمان و اساتید مجرب و کاردان، ضعف در روش‌ها و کاربردها، دسترسی ناکافی به فناوری و عدم دانش کافی و توانایی بهره‌برداری از فناوری تدوین‌شده است.

وی افزود: از نتایج اصلی این پروژه می‌توان به توسعه برنامه آموزشی مدرن سازی شده در مهندسی و دروس STEM اشاره کرد که باید به‌عنوان یک پله به‌سوی فرآیند هماهنگ‌سازی سیستم آموزش عالی در اروپا و ایران موردتوجه قرار گیرد. همچنین این نتیجه در تطابق با سرفصل بین‌المللی سازی دانشگاه‌های ایران در ششمین برنامه توسعه ملی خواهد بود.

مدیر دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه شهید چمران اهواز، گفت: شرکای اروپایی این پروژه دانشگاه‌های Guglielmo Marconi University از کشور ایتالیا، University of Turku از کشور فنلاند و Universidade Aberta از کشور پرتغال است؛ همچنین دانشگاه‌های صنعتی شریف، تهران، اصفهان، شیراز، سیستان و بلوچستان و بین‌المللی امام خمینی(ره) در این پروژه همکاری دارند.

س.ر ۶۲/ ر.ب ۴۵

 


( ۱ )