در پارک علم و فناوری البرزانجام گرفت؛

طراحی، ساخت و نصب تجهیزات پایانه فرودگاه جدید کیش

۲۵ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۴:۵۱ کد : ۶۲۳۸۹ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۴۱۷
یک شرکت دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری البرز موفق شد تجهیزات مختلف پایانه جدید فرودگاه کیش را در زمینه تجهیزات و تکنولوژی‌های نور و روشنایی باند فرودگاه و همچنین پل‌های حمل مسافر را طراحی کرده و بسازد.
طراحی، ساخت و نصب تجهیزات پایانه فرودگاه جدید کیش

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری البرز، در ساخت پایانه فرودگاه جدید کیش ۵۵۰ متخصص داخلی و ۲۲ پیمانکار فعالیت دارند که شرکت دانش‌بنیان تولید ملزومات برق با نام اختصاری TMB در استان البرز نیز یکی از این شرکت‌های مؤثر در طراحی و ساخت پایانه فرودگاه جدید کیش است.

مهندس امیررضا برکتین با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی و بخش‌های مختلف هواپیمایی کشور در زمینه تجهیزات فرودگاهی همواره واردکننده تجهیزات از خارج بودند، گفت: تلاش کردیم با استفاده از توان متخصصان و نیروی توانمند داخلی برای ساخت تجهیزات و رفع نیازهای مهم صنعت و استراتژیک هوایی اموری همچون آماده‌سازی تجهیزات ناوبری شامل دستگاه کمک ناوبری، تجهیزات رادیویی فرودگاه، تجهیز برج کنترل فرودگاه و تجهیزات ویژه هواشناسی را انجام دهیم.

وی افزود: مهندسان و متخصصان شرکت دانش‌بنیان تولید ملزومات برق بانام اختصاری TMB در استان البرز موفق شدند دانش بومی روشنایی آل ئی دی (LED) و تجهیزات و تکنولوژی‌های مختلف و متنوع نور و روشنایی باند فرود هواپیماها و همچنین پل‌های حمل مسافر در فرودگاه‌ها را طراحی نموده و بسازند.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان تولید ملزومات برق TMB مستقر در پارک علم و فناوری البرز با اشاره به اهمیت فرود هواپیماها به شکل ایمن در فرودگاه‌ها خاطرنشان کرد: برای فرود ایمن هواپیما دو نکته حائز اهمیت است یکی مربوط به سیگنال‌های بصری و دیگری مربوط به امواج است.

مهندس برکتین درباره این پروژه مهم صنعت هوایی که توسط متخصصان داخلی ساخته‌شده، خاطرنشان کرد: اهمیت این پروژه به‌قدری مهم است که موردتوجه شرکت‌های هوانوردی و هوایی منطقه و جهان قرارگرفته و ایران به‌عنوان سومین کشور بعد از دو کشور غربی به این تکنولوژی دست‌یافته است.

وی با اشاره به اینکه دانش نوین و ایجاد فناوری‌های لازم را در این زمینه به دست آوردیم، اظهار داشت: نور باند فرودگاه‌ها ۳۳ سرفصل دارد که گام‌به‌گام در این زمینه جلو رفتیم و توانستیم ۳۲ سرفصل را با موفقیت به انجام برسانیم و در منطقه و جهان نام ایران عزیز را در این حوزه مهم مطرح کنیم.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان تولید ملزومات برق با اشاره به اینکه ابتکارات و اختراعات و یافته‌های این پروژه‌ها بسیار مهم هستند خاطرنشان کرد: در مراحل مختلف به دنبال پتنت کردن و ثبت آن‌ها در داخل و خارج از کشور هستم.

گفتنی است طراحی، ساخت و نصب تجهیزات پایانه فرودگاه جدید کیش توسط یک شرکت دانش‌بنیان داخلی نمونه‌ای از موفقیت‌های پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور است.

س.ر ۶۲/ ر.ب ۴۵ ‌‌‌‌‌‌‌