با حضور دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور:

پروژه‌های عمرانی دانشگاه شهید بهشتی افتتاح شد

تعداد بازدید:۸۳۷
پروژه‌های عمرانی دانشگاه شهید بهشتی با حضور دکتر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و دکتر نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، به بهره‌‌برداری رسید.
پروژه‌های عمرانی دانشگاه شهید بهشتی افتتاح شد

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهید بهشتی، در آیین افتتاح پروژه‌های عمرانی دانشگاه شهید بهشتی، ساختمان جدید دانشکده معماری و شهرسازی، ساختمان جدید دانشکده علوم شیمی و نفت، سردرب شرقی دانشگاه و تصفیه‌خانه پساب فاضلاب خوابگاه‌ها افتتاح شدند. همچنین عملیات اجرائی ساخت بلوک جدید خوابگاه خواهران آغاز شد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در ادامه در نشستی با حضور دکتر نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت عتف، اعضای هیات رئیسه دانشگاه، روسای دانشکده‌های معماری و شهرسازی و علوم شیمی و نفت و برخی از دیگر میهمانان از جمله اعضای بنیاد حامیان علم و فناوری دانشگاه، ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه شهید بهشتی گفت: خرسندم که امروز شاهد افتتاح پروژه‌های مهمی در دانشگاه شهید بهشتی به عنوان یکی از دانشگاه‌های بزرگ کشور هستم؛ این پروژه‌ها با تلاش همکاران وزارت علوم به بهره‌برداری رسیده است که جای تشکر و قدردانی دارد.

دکتر محمدباقر نوبخت تاکید کرد: دولت با وجود تنگناها و خشکسالی مالی، کارهای بزرگی انجام داده است. با همین شرایط مالی سخت تا آنجا که امکان داشت، اقداماتی در قالب افزایش حقوق برای بهبود معیشت کارکنان دولت و و بازنشستگان محترم نیز صورت گرفته است.

وی به برنامه‌های دولت در حوزه زیرساختی اشاره کرد و از افتتاح بزرگترین تونل کشور خبر داد و گفت: تونل قطعه دوم آزادراه تهران-شمال به طول ۷ کیلومتر طی ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد. کارهای زیرساختی بزرگی به همت فرزندان ملت انجام شده است.

در این نشست، دکتر نصیری قیداری رئیس دانشگاه شهید بهشتی؛ از خدمات و حمایت‌های صورت گرفته توسط سازمان برنامه و بودجه برای تکمیل پروژه‌های عمرانی این دانشگاه قدردانی کرده و اظهار داشت: کارهای بسیار ارزشمند در طول هشت سال دوران خدمت دکتر نوبخت در کشور و به ویژه در دانشگاه‌ها انجام شده است که ثمرات آن برای آیندگان چشمگیر و ماندنی خواهد بود.

وی همچنین گزارشی از اقدامات عمرانی صورت پذیرفته در طول سال‌های اخیر در دانشگاه شهید بهشتی ارائه کرد و با اشاره به بازسازی ۱۲۰ هزار مترمربع از بافت‌های فرسوده از جمله خوابگاه‌های دانشجویی، آشپزخانه مرکزی دانشگاه، ساختمان‌های اداری، کتابخانه مرکزی، رستوران‌‌ها، تعدادی از دانشکده‌ها و پژوهشکده‌ها، بازسازی و آسفالت خیابان‌ها، نوسازی جداول و بازسازی و نوسازی نود درصد موتورخانه‌های پردیس مرکزی، گفت: امروز ۶ پروژه با هزینه‌ای بالغ بر نود میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری رسید.

ساختمان‌های جدید دانشکده معماری و شهرسازی، دانشکده علوم شیمی و نفت، طرح تصفیه فاضلاب خوابگاه‌های دانشجویی با ظرفیت ۶۰۰ متر مکعب در شبانه‌روز، سردرب شرقی دانشگاه، دیوار ضلع شمال شرقی پردیس مرکزی به طول ۱۱۰ متر و ارتفاع شش متر، از جمله طرح هایی بودند که به بهره‌برداری رسیدند.

همچنین در این برنامه از برج بزرگ در حال ساخت نوآوری دانشگاه که مراحل تکمیل نهایی را سپری می‌کند بازدید به‌عمل آمد و کلنگ خوابگاه شماره ۷ خیرساز دختران به متراژ ۱۰ هزار مترمربع بر زمین زده شد.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون ۹ پروژه فعال با اعتباری بر ۲۰۰ میلیارد تومان در دانشگاه شهید بهشتی در حال انجام است.

س. ر ۶۲/‏‬ ر. ب ۴۵