برگزاری کارگاه آموزشی ثبت اختراع و مالکیت فکری در مازندران

۲۸ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۳:۳۸ کد : ۶۲۳۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۵۳
مهندس سیفی معاون فناوری و پشتیبانی پارک علم و فناوری مازندران از برگزاری کارگاه آموزشی ثبت اختراع و مالکیت فکری دراین استان خبر داد و گفت: آشنایی با حقوق مربوط به ثبت اختراع اهمیت زیادی در جلوگیری از ...
مهندس سیفی معاون فناوری و پشتیبانی پارک علم و فناوری مازندران از برگزاری کارگاه آموزشی ثبت اختراع و مالکیت فکری دراین استان خبر داد و گفت: آشنایی با حقوق مربوط به ثبت اختراع اهمیت زیادی در جلوگیری از سرقت یا کپی‎برداری آثار نخبگان دارد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مهندس سیفی با اشاره به وجود ایده‌های زیاد در مازندران که توسط نخبگان و صاحبان ایده و اختراعات به سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی ارائه می‌شود، گفت: کارگاه آموزشی ثبت اختراع و مالکیت فکری در اسفندماه سال‌جاری به‎همت پارک علم و فناوری مازندران و باهمکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‎شهر برگزارمی‌شود.
وی درباره اهداف این کارگاه آموزشی افزود: آشنایی با مبانی مالکیت فکری، ثبت اختراع، روش‌های خلق ایده، فرآیند تکمیل مدارک و مستندات مربوط به ثبت اظهارنامه بین‎المللی (pct) و روند ثبت اختراعات بین‌المللی از اهداف این کارگاه یک‌روزه است.
معاون فناوری و پشتیبانی پارک علم و فناوری مازندران با بیان اینکه خلق اختراع جدید، تکمیل مستندات مربوط به آن و درنهایت ثبت اختراع، راه ورود ایده به فرآیند تجاری‌سازی و تولید ثروت است، گفت: با توجه به اینکه امکان کپی‌برداری از ایده و اختراع وجود دارد، آشنایی با حقوق مالکیت فکری می‌تواند نقش مهم و موثری در جلوگیری از سرقت اختراع ایفا کند.
مهندس سیفی ادامه داد: کارگاه آموزشی ثبت اختراع و مالکیت فکری با توجه به اهمیتی که دارد، با حضور مهرداد الیاسی رئیس ثبت اختراع کشور برگزار می‎شود.
وی در پایان افزود: جمهوری اسلامی ایران درسال 1392 به عضویت معاهده همکاری‌های ثبت اختراع درسازمان جهانی مالکیت فکری و معنوی پیوست که این معاهده 148 عضو فعال دارد.