به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار شد؛

مدرسه پیشرفته بین المللی افزاره های اپتوالکترونیکی

۲۲ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۹:۱۰ کد : ۶۲۳۱۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۰۰
مدرسه پیشرفته افزاره های اپتوالکترونیکی( OED۲۰۲۱) به میزبانی پژوهشکده فیزیک کاربردی و ستاره شناسی دانشگاه تبریز و با حضور سخنرانان مدعو از ۸ کشور دنیا و نیز چند سخنرانان مدعو داخلی طی روزهای ۲۰و۲۱ خرداد به صورت مجازی برگزار ‌شد.
مدرسه پیشرفته بین المللی افزاره های اپتوالکترونیکی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تبریز، این رویداد بین المللی سالانه با محوریت افزاره های اپتوالکترونیکی و دعوت از ۱۱ محقق برجسته از کشورهای چین، استرالیا، آلمان، کانادا، آمریکا، انگلیس، ترکیه و جمهوری اسلامی ایران در بستر رویدادهای مجازی دانشگاه تبریز برگزار شد.

در این رویداد دوروزه، سخنرانان ضمن تشریح مبانی و اصول فیزیکی افزاره های اپتوالکترونیکی مدرن، تازه ترین یافته های تجربی و نظری و نیز چشم انداز آینده این حوزه را مورد بحث قراردادند.

سلول های خورشیدی، دیودهای نورگسیل، اشکارسازهای نوری، افزاره های پلاسمونیکی، کاردبردهای اپتوالکترونیکی نانوساختارهای نوین از محورهای مورد بحث در این رویداد

بود که در قالب ۱۱ سخنرانی ۷۵ دقیقه ای به همراه بخش پرسش و پاسخ ارائه شد.

از میان مقالات رسیده به دبیرخانه این برنامه ۲۱ مقاله توسط کمیته علمی جهت ارائه به صورت سخنرانی کوتاه انتخاب شدند که در دوبخش ارایه شد و درنهایت دو مقاله به عنوان مقالات برتر انتخاب شدند.

مدرسه پیشرفته افزاره های اپتوالکترونیکی (OED2021) با حمایت انجمن های فیزیک ایران و اپتیک و فوتونیک ایران به همراه پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی و قطب علمی فوتونیک دانشگاه تبریز و پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC ) برگزارشد.

س.ر ۶۲/ ر.ب ۴۵