سخنگوی دولت در آیین اختتامیه نهمین جشنواره رویش:

سعادت یک جامعه در اعتلای فرهنگ و انجام کار گروهی است

۲۰ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۸:۱۵ کد : ۶۲۲۸۱ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۵۰۵
سخنگوی دولت در آیین اختتامیه نهمین جشنواره رویش گفت: سعادت یک جامعه در گرو اعتلای هرچه بیشتر فرهنگ در انجام کار گروهی،  شکل‌گیری نهادهای میانجی اجتماعی و مسوولیت اجتماعی است.
سعادت یک جامعه در اعتلای فرهنگ و انجام کار گروهی است

به گزارش اداره‌‌کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از ایرنا، دکتر علی ربیعی در آئین اختتامیه نهمین جشنواره ملی رویش در محل پردیس مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی در سخنانی، اظهارکرد: عنصر و ذهنیت فرهنگی در هر جامعه ای از تصویری که آن جامعه از آینده و امروز ساخته و کنش انسان های آن جامعه با طبیعت و کنش با سایر انسان ها معنا پیدا می کند و این یکی از اصلی ترین مسائل ما محسوب می شود.

وی ضمن تبریک به فعالان عرصه دانشگاه که در کانون‌های فرهنگی به منظور اعتلای هرچه بیشتر فرهنگ جامعه تلاش می کنند، تاکید کرد: کانون‌های فرهنگی می‌توانند بعنوان محفل‌های گفت و گوی اجتماعی و همچنین کار با یکدیگر و مهارت‌افزایی در جامعه بسیار اثربخش باشند.

رییس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری ادامه داد: کانون فرهنگی بخصوص کانون‌هایی که برآمده از دل دانشگاه‌ها باشند می توانند بعنوان میانجی‌های اجتماعی و پیوند دهنده دانشگاه با جامعه باشند.

وی همچنین تاکید کرد: مسوولیت اجتماعی دانشگاه‌ها نیز با همین کانون‌های فرهنگی شکل می‌گیرد و کانون‌های فرهنگی می توانند واسط بین مسوولیت اجتماعی که هر دانشگاهی از آن برخوردار است؛ با جامعه باشند.

دکتر ربیعی افزود: اگر ما سعادت جامعه را بخواهیم در چشم‌اندازی متصور شویم، آن جامعه‌ای است که در آن اعتلای روزافزون فرهنگ و انجام کار گروهی، شکل گیرد و نهادهای میانجی اجتماعی و مسوولیت اجتماعی نیز در آن متبلور باشد.

سخنگوی دولت با اشاره به تجربیات دانشگاهی و اجرایی خود در طول سال‌های گذشته بیان کرد: بنده بسیار علاقمند به این هستم که هر یک از ما بیاندیشیم که چه کاری برای دیگران می توانیم انجام دهیم و چه مسوولیتی در قبال دیگران داریم، اما متاسفانه بیشتر مسوولیت دیگران را در قبال خود اندازه‌گیری می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه، در دنیای فعلی انسان‌ها بسیار تنهاتر از قبل شده‌اند و مسائلی همچون کرونا نیز به این تنهایی دامن زده است، گفت: راه حل همه اینها چه در زندگی فردی چه در زندگی اجتماعی توجه به فرهنگ، مسوولیت اجتماعی و همچنین ساخت جامعه‌ای توانمند است که بتواند به نیازها و مسائل خود پاسخگو باشد.
س.ر ۶۲/ ر.ب ۴۵/ ن.ش ۵۸