رییس مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم خبر داد:

تغییر زمان فراخوان جذب هیأت علمی دانشگاه‌ها به آبان و اردیبهشت

۱۷ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۴:۲۶ کد : ۶۲۱۹۴ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۱۰
رییس مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: زمان آغاز فراخوان های جذب هیأت علمی دانشگاه ها از ماه‌های شهریور و بهمن به آبان و اردیبهشت هر سال تغییر کرد.
تغییر زمان فراخوان جذب هیأت علمی دانشگاه‌ها به آبان و اردیبهشت

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از ایرنا دکتر محمدرضا رضوان‌طلب در مورد تغییر زمانی آغاز فراخوان های جذب هیأت علمی، گفت: بر اساس مصوبه هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی، فراخوان های های جذب اعضای هیات علمی هر سال ۲ بار برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: نوبت های پیشین برگزاری فراخوان تا قبل از سال ۱۳۹۹، شهریور و بهمن بود که بر اساس مصوبه جدید، اردیبهشت و آبان برگزار می شود.

رییس مرکز جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها یادآور شد: پس از این مصوبه، اولین فراخوان جذب این مرکز در آبان ۱۴۰۰ آغاز می شود؛ در سال ۹۹ که یک فراخوان در آبان ماه برگزار شد، سهمیه سالیانه جذب که از سوی سازمان امور استخدامی ابلاغ شد، کم یا زیاد نشد، بنابراین سهمیه ۲ فراخوان در یک فراخوانده لحاظ شد.

دکتر رضوان‌طلب به علت تغییر زمانی این فراخوان اشاره کرد و گفت: علت تغییر زمان فراخوان، آماده شدن دانش آموختگان دکتری برای شرکت در فراخوان های جذب بود، چرا که آنها در نیم سال ابتدایی و انتهایی هر سال دانش آموخته می شوند.

بر اساس این گزارش، فراخوان جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی از ۱۰ آبان ماه ۹۹ در درگاه مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به نشانی الکترونیکی https://farakhanjazb.msrt.ir آغاز شد و تا ۳۰ آذرماه ادامه داشت.
این ثبت نام برای بیست و چهارمین فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی (پیمانی و طرح سربازی) دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور است که امسال برای نخستین بار فقط یک در دوره برگزار شد.

مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای جذب هیأت علمی در سال ۱۴۰۰ تعداد ۹۴۵ نفر سهمیه به دانشگاه ها اختصاص داده است.

س. ر ۶۲/‏‬ ر. ب ۴۵


( ۴ )