با مشارکت فناوران پارک علم و فناوری استان قم میسر شد:

اطفاء حریق با سیستم فوم هوای فشرده

۱۷ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۰:۱۴ کد : ۶۲۱۸۴ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۴۸۴
مانور اطفاء حریق با تکنولوژی CAFS توسط شرکت فناور اعتماد سازان ایمن صنعت آیندگان و با مشارکت پارک علم و فناوری قم، در شهرک صنعتی شکوهیه و با حضور مدیران واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی استان برگزار شد.
اطفاء حریق با سیستم فوم هوای فشرده

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری قم، دکتر اخوان علوی رئیس پارک علم و فناوری استان قم در حاشیه این مانور اظهار داشت: در سال‌های اخیر استان قم هم در تکمیل زیست‌بوم نوآوری و فناوری و هم در برخورداری از استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان رشد و توسعه قابل ملاحظه و چشمگیری داشته است و این موضوع به دفعات بر زبان مسئولان عالی‌رتبه استانی و ملی جاری شده است.
وی حمایت از توسعه و تجاری‌سازی محصولات فناورانه و دانش‌بنیان را رسالت ذاتی پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد برشمرد و گفت: از لحظه تولد فناوری تا تولید انبوه و تجاری‌سازی محصولات مبتنی بر فناوری در کنار صاحبان ایده و فناوران هستیم و تمام تلاش ما این است که با حمایت‌های قانونی تسهیل‌کننده مسیر فعالیت شرکت‌های فناور در عرصه رقابت اقتصادی باشیم.
رئیس پارک علم و فناوری استان قم تصریح کرد: انتظار متقابل فناوران، مدیران و افکار عمومی از یکدیگر این است که اولاً محصولات فناورانه و دانش‌بنیانی که توسط مراکز فناوری و با بودجه عمومی مورد حمایت قرار می‌گیرند بیش از هرچیز به‌منظور رفع نیاز بازار داخل بویژه بخش صنعت طراحی و تولید شود و متقابلاً شرکت‌های فناور نیز به‌منظور پیشبرد طرح‌ها و اهداف خود به اعتماد و حمایت مضاعف مسئولان و مردم نیازمندند تا بتوانند توانمندی و قابلیت خود در رقابت با محصولات خارجی را ارتقاء دهند. از این‌رو، می‌توان گفت که توسعه فناوری بیش از هرچیز مستلزم درک و هم‌افزایی متقابل و پویای صاحبان صنعت و فناوری، دولتمردان، نهادهای آموزش عالی و جامعه است.
دکتر اخوان علوی افزود: تکنولوژی CAFS یا سیستم فوم هوای فشرده که امروز توسط شرکت اعتمادسازان ایمن صنعت آیندگان مورد آزمایش عینی قرار می‌گیرد تا پیش از این در انحصار معدودی از شرکت‌های خارجی قرار داشت که بحمدالله امروز شاهدیم متخصصان داخلی ما با مهندسی معکوس به دانش فنی تولید این محصولات دست پیدا کرده‌اند و می‌توان امیدوار بود که با استفاده از این فناوری خسارات ناشی از آتش‌سوزی در واحدهای صنعتی و گسترده را به حداقل ممکن کاهش داد.
وی در پایان به پاس تقارن زمانی برگزاری مانور با سالگرد درگذشت دکتر شیخ‌زین‌الدین معاون فقید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با گرامیداشت یاد و خاطره ایشان، مانور اطفاء حریق را به یاد آن مرحوم نام‌گذاری کرد.
ل.م ۴۵