در نشست کارگروه همکاری های علمی ایران و ترکیه مطرح شد:

ایجاد علوم نوین و آموزش دانشجویان از اهداف اصلی همکاری‌های فناورانه و علمی

۱۲ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۴:۲۵ کد : ۶۲۱۳۸ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۴۹۰
پروفسور ماندال رئیس سازمان علم و فناوری ترکیه(توبیتاک)، ایجاد علوم نوین و آموزش دانشجویان را از اهداف اصلی این سازمان دانست.
ایجاد علوم نوین و آموزش دانشجویان از اهداف اصلی همکاری‌های فناورانه و علمی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، ماندال در سومین نشست کارگروه همکاری‌های علمی و تحقیقاتی، بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه که امروز (چهارشنبه) به میزبانی دانشگاه تبریز (به عنوان کارگروه ملی همکاری‌های علمی با کشور ترکیه) و به صورت مجازی برگزار شد، اظهار داشت: توبیتاک گستره وسیعی از همکاری‌های فناورانه و علمی را در کشور ترکیه رهبری می‌کند و هم اکنون مرجع اصلی اجرا و حمایت از طرح‌های تحقیقاتی بین‌المللی با بیش از ۶۴ کشور دنیاست.

وی با بیان اینکه هم اکنون ایران به دلیل فعالیت‌های پژوهشی درخشان توسط محققان و دانشگاه‌های خود برای ما از اهمیت زیادی برخورداراست، عنوان کرد: باید از ظرفیت‌های فراوان موجود که توسط دوفراخوان موفق ما اثبات شد بهره‌برداری حداکثری کرد.

رئیس سازمان علم و فناوری ترکیه خاطرنشان کرد: توبیتاک اکوسیستم عظیم فناوری با شرکت بیش از ۲۰۰ دانشگاه و موسسه خود ایجاد کرده است که از دستاوردهای بزرگ آن محسوب می‌شود.

به گفته ماندال، فراخوان‌های پروژه‌های عظیم و درخشان از برنامه‌های مهم با کشورهای مختلف است که امیدواریم ایران هم به آن بپیوندد.

وی در پایان با بیان اینکه ایجاد علوم نوین و آموزش دانشجویان از اهداف اصلی ما می‌باشد، ابراز امیدواری کرد که دو طرف برای اجرای فراخوان سوم همکاری‌ها به‌زودی اقدام نمایند.

ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵ ‌‌‌‌‌‌‌