رئیس پارک علم و فناوری گلستان خبر داد:

راه‌اندازی کارخانه نوآوری گرگان طی دو ماه آینده

۱۲ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۱:۱۶ کد : ۶۲۱۲۲ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۵۱۰
دکترمهدی غفاری، رئیس پارک علم و فناوری گلستان در دیدار با مدیران هسته‌ها و واحدهای فناور استان، از افتتاح و راه‌اندازی کارخانه نوآوری گرگان طی دو ماه آینده خبر داد.
راه‌اندازی کارخانه نوآوری گرگان طی دو ماه آینده

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم وفناوری گلستان، دکترغفاری در جلسه‌ای که با عنوان "نشست آسیب‌شناسی دهمین نمایشگاه فناوری و نوآوری کشور" با حضور مدیران هسته‌ها و واحدهای فناور استان، در محل پارک علم و فناوری گلستان برگزار شد، از حضور فعالانه استارتاپ‌ها در نمایشگاه اینتوتکس ۲۰۲۱ قدردانی کرد.
وی بازخوردهای دریافتی از نمایشگاه اینتوتکس ۲۰۲۱ را مثبت ارزیابی کرد و افزود: ایجاد بسترهای لازم برای حضور استارتاپ‌های عضو پارک در نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی مختلف، یکی از رسالت‌های مهم پارک علم و فناوری گلستان است و ما فقط در این برهه به وظیفه خود عمل کرده‌ایم.
دکترغفاری، با بیان اینکه دسترسی به شبکه فعالان اکوسیستم استارتاپی می‌بایست مهم‌ترین دلیل حضور استارتاپ‌ها در پارک‌های علم و فناوری باشد، گفت: شناخت مهره‌ها و دستیابی به شبکه گسترده و طیف وسیع فعالان حوزه‌های مختلف در زیست‌بوم فناوری و نوآوری، می‌بایست اولویت حضور استارتاپ‌ها در پارک علم و فناوری گلستان را تشکیل دهد و دریافت تسهیلات جزو هدف‌گذاری‌های ثانویه قرار گیرد.
وی اضافه کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا، شرایط قرمز و نارنجی در استان و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، طی یک سال و نیم گذشته موفق به برگزاری نشست‌های دورهمی فعالان استارتاپی نشدیم؛ اما این قول را می‌دهیم که از این پس نشست‌های مختلفی با حضور بازیگران مختلف اکوسیستم استارتاپی به صورت فصلی در شهرهای مختلف استان برگزار خواهیم کرد.
دکترغفاری در ادامه با اشاره به اینکه تا سال گذشته به لحاظ فضاهای زیرساختی، پایین‌ترین جایگاه در بین پارک‌های علم و فناوری کشور متعلق به پارک علم و فناوری گلستان بود، تصریح کرد: طی دو سال گذشته تلاش‌های بسیاری برای فراهم‌آوردن زیرساخت‌‌های فیزیکی در مجموعه پارک گلستان انجام شده که خوشبختانه و به لطف خدا در سال ۱۴۰۰ به لحاظ زیرساختی پیشرفت قابل توجهی را در استان شاهد و در بین پارک‌های علم و فناوری صعود چند پله‌ای خواهیم داشت.
وی همچنین از افتتاح و راه‌اندازی کارخانه نوآوری گرگان طی دو ماهه آینده خبر داد و گفت: تصمیمی اتخاذ کرده‎ایم و به آن جامه عمل پوشاندیم؛ مطمئناً یکی از زیباترین کارخانه‌های نوآوری کشور را در شهر گرگان راه‌اندازی خواهیم کرد و هم‌اکنون با حداکثر سرعت در حال تلاش برای به سرانجام رساندن این مهم هستیم.
رئیس پارک علم و فناوری گلستان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به نقش‌آفرینی و جایگاه ویژه منتورها در بروز و ظهور موفقیت استارتاپ‌ها خاطرنشان کرد: به جد، به دنبال تشکیل یک تیم منتورینگ قوی در سطح استان هستیم و برای شکل‌گیری این یک تیم قدرتمند به ویژه در زمینه‌هایی نظیر صنایع خلاق و آی‌تی، حاضر به صرف هزینه خواهیم بود.
دکترغفاری در پایان؛ مدیران هسته‌ها و واحدهای فناور را به مطالبه‌گری از مجموعه پارک علم و فناوری دعوت کرد و گفت: به من و همکارانم با پیشنهادات سازنده خود در راستای ترسیم نقشه راه کمک کنید. خودتان رو عضوی از بدنه اصلی این سیستم بدانید و پیگیر مطالبات خود باشید؛ ما نیز قویاً از پیشنهادات سازنده شما استقبال خواهیم نمود.
در ادامه، دکترعمرانی، مدیر مرکز رشد جامع گرگان نیز ضمن ارائه گزارشی جامع از استقرار ۵ روزه تیم پارک گلستان در نمایشگاه، از حضور منظم و فعالانه استارتاپ‌ها در این نمایشگاه و نگاه ویژه ریاست پارک علم و فناوری گلستان در فراهم آوردن تمهیدات لازم جهت حضور پررنگ در دهمین نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری قدردانی بعمل آورد.
گفتنی است کلیه مدیران هسته‌ها و واحدهای فناور نیز به بیان پیشنهادات و انتقادات خود پیرامون نمایشگاه اینتوکس ۲۰۲۱ و حضور موثرتر در نمایشگاه‌های پیش رو پرداختند.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری گلستان