با حکم معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان رئیس سی و ششمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور منصوب شد

۱۲ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۱:۱۰ کد : ۶۲۱۲۱ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۳۸۴
دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، طی حکمی، دکتر سید احمد معتمدی، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر را به عنوان رئیس سی و ششمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور منصوب کرد.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان رئیس سی و ششمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور منصوب شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در مراسم اعطای حکم ریاست سی و ششمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور به دکتر معتمدی اظهار داشت: این دوره از جشنواره به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار خواهد شد.
وی افزود: دانشگاه های کشور در حوزه برگزاری جشنواره ها و کنفرانس‌های مربوط به قرآن و عترت دارای یک نوع یکپارچگی و وحدت هستند.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تاکید کرد: در وزارت علوم بیشترین رویدادهای فرهنگی در حوزه قرآن و عترت است که این امر نشان‌دهنده علاقه جامعه دانشگاهی به فعالیت در این حوزه است.
دکتر غفاری با اشاره به سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) تصریح کرد: در این برهه زمانی نقش بی‌بدیل امام راحل را در داخل کشور، منطقه و به نوعی در ادبیات علوم سیاسی نمی‌توان نادیده گرفت.
وی افزود: امام خمینی (ره) زمینه ای فراهم کردند تا کشور ایران از بستر دین و فرهنگ دارای یک تحول و جریان تاریخ ساز باشد.
دکترمعتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این مراسم گفت: رهبری و هدایت امام راحل باعث شکل‌گیری انقلاب اسلامی شد.
وی افزود: انقلاب اسلامی موجب تحول عظیم تاریخی در ایران، اسلام و کشورهای اسلامی شده است.
حجت الاسلام میراحمدی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در ادامه گفت: هر حرکتی که در دانشگاه‌ها صورت گرفته موجب شکوفایی در جامعه شده است. جشنواره‌ها و رویدادهای متعددی در دانشگاه ها برگزار می‌شود که اکنون شاهد تاثیر آنها بر جامعه هستیم.
وی عنوان کرد: گفتمان تشکیل خانواده که همان گفتمان ازدواج دانشجویی از زمانی که در دانشگاه ها توسعه یافت، موجب شد تا تاثیر آن در جامعه نیز بروز کند.
حجت الاسلام میراحمدی با اشاره به برگزاری جشنواره قرآن و عترت دانشجویان گفت: جامعه دانشگاهی کشور علاقه‌مند و پیرو قرآن است؛ بنابراین برگزاری چنین جشنواره‌هایی برکات زیادی برای دانشگاهیان و جامعه خواهد داشت.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵

کلید واژه ها: معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم