توسط دانشجویان دانشگاه تبریز به دست آمد؛

کسب ۲مدال طلا و ۳برنز در بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور

۱۲ خرداد ۱۴۰۰ | ۰۸:۱۵ کد : ۶۲۱۱۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۲۴
۲۶ دانشجوی دانشگاه تبریز در مرحله نهایی بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور افتخار آفریدند.
کسب ۲مدال طلا و ۳برنز در بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تبریز، دکترحمید احمدی، رئیس گروه حمایت از استعدادهای درخشان با اعلام این خبر گفت: براساس نتایج مرحله نهایی بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور (۱۳۹۹) که اخیراً توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شده است ،۲۶ نفر از دانشجویان دانشگاه تبریز موفق به کسب رتبه‌های برتر در مرحله نهایی المپیاد بیست و پنجم شده‌اند.
وی افزود: دانشجویان دانشگاه تبریز در این دوره، موفق به کسب ۲ مدال طلا و ۳ مدال برنز شدند و ۱۴ نفر نیز توانستند رتبه‌های تک رقمی این دوره از المپیاد علمی را به خود اختصاص دهند.
رئیس گروه حمایت از استعدادهای درخشان در این خصوص یادآورشد: مجید قاسمی نظرلو در رشته مهندسی برق و حسین محمدخانلو در رشته علوم اقتصادی مدال طلا را از آن خود کردند و علی نعمتی در رشته حقوق، زهرا نوردانش در رشته سلول‌های بنیادی و مهندسی بافت و علی علیزاده در رشته مهندسی برق موفق به کسب مدال برنز شدند.
به گفته وی، تعداد دانشجویان حائز رتبه‌های تک رقمی در مرحله نهایی المپیاد علمی دانشجویی کشور در سال‌های ۹۶، ۹۷ و ۹۸ به ترتیب ۳، ۱۱ و ۸ نفر بوده است که این تعداد در سال ۹۹ به ۱۴ نفر رسیده است.
همچنین به گفته دکتراحمدی، تعداد دانشجویان حائز مدال‌های طلا، نقره و برنز در مرحله نهایی المپیاد علمی دانشجویی کشور در سال‌های ۹۶، ۹۷ و ۹۸ به ترتیب، ۱ نفر نقره)، ۵ نفر نقره و ۳ برنز) و ۲ نفر نقره) بوده است که این تعداد در سال ۹۹ به ۵ نفر طلا و ۳ برنز) رسیده است، بدین ترتیب، بررسی نتایج دانشجویان دانشگاه تبریز در ادوار گذشته المپیاد، نشان می‌دهد؛ طی سه دوره اخیر، پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در این زمینه صورت گرفته است.
رئیس گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز با اشاره به مساعدت و همراهی هیئت رئیسه دانشکده‌ها از تلاش‌های دلسوزانه اعضای هیئت علمی به ویژه اساتید مشاور استعدادهای درخشان که با افزایش انگیزه و اعتماد به نفس دانشجویان و همچنین برگزاری دوره‌های آماده سازی و ارائه مشاوره در مقاطع مختلف، زمینه این پیشرفت قابل توجه در نتایج مرحله نهایی المپیاد را فراهم آوردند، قدردانی کرد.
ل. س ۴۲/ ل. م ۵۴

کلید واژه ها: تبریز


( ۱ )