رئیس پارک علم و فناوری البرز خبر داد:

فروش ۸۱۵ میلیارد تومانی و صادرات بیش از صدهزار دلاری محصولات دانش بنیان

۱۰ خرداد ۱۴۰۰ | ۰۸:۱۱ کد : ۶۲۰۵۲ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۴۰۶
مهندس عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز از فروش ۸۱۵ میلیارد تومانی و صادرات بیش از صدهزار دلاری محصولات دانش بنیان این پارک در سال ۱۳۹۹ خبر داد.
فروش ۸۱۵ میلیارد تومانی و صادرات بیش از صدهزار دلاری محصولات دانش بنیان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری البرز، سردار رفیعی فرمانده سپاه حمزه سیدالشهدا استان البرز به همراه سایر فرماندهان با حضور در پارک علم و فناوری البرز با مهندس عباسی رئیس مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی و مدیران پارک علم و فناوری البرز دیدار و برای توسعه همکاری ها رایزنی کردند.
مهندس عباسی در این دیدار اظهار داشت: جهاد دانشگاهی یک نهاد انقلابی است که در سال ۱۳۵۹ به فرمان امام تاسیس شده است. این نهاد در ابتدا دو موضوع تحقیقات کاربردی و توسعه فعالیت های فرهنگی در دل دانشگاه ها را دنبال می‌کرد که براساس فرمان رهبر معظم انقلاب ماموریت های دیگری ازجمله توسعه آموزش های کاربردی و نیز توسعه اشتغال دانش آموختگان و تجاری سازی فناوری به ماموریت های جهاد دانشگاهی اضافه شد.
وی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی مصداق بارز شعار «ما می توانیم» است، افزود: کسی تصور نمی کرد نهالی که در سال ۱۳۵۹ کاشته شد بعد از چند دهه در زمینه های مختلف اینگونه به بار بنشیند که دست آوردهای علمی پژوهشگاه رویان بخشی از آن است.
رئیس پارک علم و فناوری البرز به دستاورد های مختلف جهاد دانشگاهی اشاره کرد و گفت: جهاد دانشگاهی علاوه براینکه در برخی زمینه ها در مرز دانش حرکت می کند اما تمرکز جدی آن بر توسعه پژوهش های کاربردی و پژوهش های توسعه‌ای است.
مهندس عباسی با اشاره به اینکه مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی محل تمرکز فعالیت‌های علمی و پژوهشی تجاری‌سازی و توسعه فناوری در زمینه‌های مختلف است گفت: در این مجتمع پژوهشگاه گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی قرار دارد که تمام مراحل کاشت، داشت و برداشت گیاهان دارویی را توأمان انجام می‌دهد. همچنین در پارک علم و فناوری البرز که در این مجموعه قرار دارد ۱۰۵ شرکت و هسته فناور مستقر هستند.
رئیس پارک علم و فناوری البرز خاطرنشان کرد: در این مجموعه علاوه بر مراکز فنی مهندسی بحث توسعه و تکثیر ژن‌های دامی با نگاه اصلاح نژادی انجام می شودکه مدل مناسبی برای جایگزینی نژادهای دامی بومی است. همچنین بحث اصلاح نژادی علاوه بر اصلاح نژاد گاوی برای اصلاح نژاد اسب و شتر نیز در این مجموعه دنبال می شود.
وی در ادامه به دستاوردهای پارک علم و فناوری البرز اشاره کرد و گفت: جدا از مجتمع تحقیقاتی، پارک علم و فناوری البرز با حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و فناور توانسته است در سال ۱۳۹۹ برای ۱۳۲۴ نفر اشتغال مستقیم ایجاد نماید و همچنین توانسته است ۸۱۵ میلیارد تومان از قبل تولید و فروش محصولات دانش بنیان درآمد کسب نماید و همچنین بیش از صدهزار دلار نیز از قبل صادرات محصولات دانش بنیان داشته است.
در ادامه این نشست سردار رستمعلی رفیعی فرمانده سپاه حمزه سیدالشهدا استان البرز نیز با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب که توسط رهبر معظم انقلاب ابلاغ شد گفت: ایشان مدافع و حامی اصلی علم و فناوری در کشور است چرا که هر کس به علم و فناوری مجهز شود می تواند به سلطان عالم تبدیل شود و امروز قدرت در علم و فناوری است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب تاکید دارند ما باید حقمان را از دنیا بگیریم و این محقق نمی‌شود مگر اینکه قوی شویم و خودمان به تولید علم بپردازیم و شان ملت ایران را با تولید علم و فناوری که بخشی از آن را در صنایع نظامی و موشکی می‌بینیم بالا ببریم.
سردار رفیعی با قدردانی از تلاش های دست اندر کاران مجتمع تحقیقاتی جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز گفت: آمادگی داریم در زمینه تولید و توسعه فناوری با این دو مجموعه در استان البرز همکاری کنیم.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری البرز