برگزاری کارگاه آموزشی «سواد اطلاعاتی برای مربیان»

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۲:۰۵ کد : ۶۲۰۳ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۵۵
کمیسیون ملی یونسکو با همکاری سازمان فناوری اطلاعات "کارگاه آموزشی سواد اطلاعاتی برای مربیان" را در تاریخ دوم و سوم خرداد ماه سال جاری در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری  اطلاعات برگزار می کند.به گزارش...
کمیسیون ملی یونسکو با همکاری سازمان فناوری اطلاعات "کارگاه آموزشی سواد اطلاعاتی برای مربیان" را در تاریخ دوم و سوم خرداد ماه سال جاری در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری  اطلاعات برگزار می کند.
به گزارش روابط عمومی  وزارت علوم ، در افتتاحیه این کارگاه آموزشی دکتر محمدرضا سعیدآبادی، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو، حجت¬الاسلام دکتر بهرام محمدیان، معاون وزیر آموزش و پرورش و دکتر نصرالله جهانگرد، رئیس سازمان فناوری اطلاعات سخنرانی خواهند کرد.
در جهان امروز دارابودن سواد اطلاعاتی پیش‌شرط حضور فعال در جامعه اطلاعاتی است و به همین دلیل و با توجه به نقش محوری مربیان در ایجاد جوامع دانش¬محور در برنامه عمل (WSIS)، از کلیه کشورها و به¬ویژه کشورهای درحال توسعه درخواست شده است تا دوره‌های آموزشی مناسبی در زمینه استفاده از فن‌آوری¬های نوین اطلاعاتی و رشد مهارت-های مرتبط با سواد اطلاعاتی برای مربیان طراحی و اجرا کنند.
بر همین اساس، یونسکو مطالعات و پژوهش‌های گسترده‌ای را با همکاری کارشناسان بین‌المللی در زمینه مفهوم سواد اطلاعاتی و شاخص‌های آن انجام داده و برنامه درسی خاصی نیز برای مربیان در زمینه فراگیری سواد اطلاعاتی و رسانه‌ای تدوین کرده است.