به‌منظور دسترسی سریع و آسان کاربران صورت پذیرفت؛

رونمایی از سامانه آیین‌نامه‌های دانشگاه بیرجند (ساد)

۰۸ خرداد ۱۴۰۰ | ۰۹:۲۰ کد : ۶۱۹۹۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۶۳
سامانه آیین‌نامه‌های دانشگاه بیرجند(ساد) به‌منظور دسترسی سریع و آسان کاربران به کلیه آیین‌نامه‌ها، شیوه‌نامه‌ها، دستورالعمل‏‌ها و تمامی مجموعه قوانین دانشگاه در یک ساختار سلسله مراتبی براساس حوزه‌های ستادی دانشگاه طراحی و راه‌اندازی شد.
رونمایی از سامانه آیین‌نامه‌های دانشگاه بیرجند (ساد)

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بیرجند، دکتر محسن آیتی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بیرجند با اشاره به دسترسی آسان و سریع تمامی کاربران به سامانه آئین‌نامه‌های دانشگاه بیرجند (ساد)، گفت: امکان جست‌وجو براساس عنوان، موضوع و متن آئین‌نامه و دسترسی به سیر تاریخی اسناد و ویرایش‌های مختلف به‌منظور بررسی تطبیقی مواد و تبصره‌ها درخلال نسخه‌های متوالی از جمله امکانات این سامانه است. همچنین هویت مستقل مواد و تبصره‌ها و امکان تعریف ویژگی‌ها و امکانات مختلف بر روی هر ماده یا تبصره در این سامانه ایجاد شده است.
وی افزود: امکان مدیریت دانش و ثبت نظرات نسبت به مفاد و مواد آئین‌نامه‌ها به‌منظور کسب اطلاعات لازم برای اصلاحات و بروزرسانی آئین‌نامه‌ها و امکان ثبت و دسترسی به اصلاحیه‌ها و الحاقیه‌های مختلفی که در طول سال‌ها برای هر ماده یا تبصره مصوب شده‌اند به‌منظور ردگیری تغییرات مفاد آئین‌نامه‌ها از دیگر امکانات موجود در این سامانه است.
همچنین دکترمحمدحسین خسروی، مدیر امور آموزشی دانشگاه بیرجند به طراحی و راه‌اندازی این سامانه توسط مدیریت امور آموزشی اشاره کرد و گفت: این سامانه برای اولین‌بار در دانشگاه بیرجند در راستای سند راهبردی و برنامه عملیاتی ایجاد بانک مجموعه قوانین، شیوه‌نامه‌ها و مقررات آموزشی با رویکرد بهبود امور اداری و منابع اجرایی راه‌اندازی شده است.
دکترخسروی درخصوص تاریخچه ایجاد این سامانه اظهار داشت: در مرحله نخست، آئین‌نامه‌های حوزه معاونت آموزشی در این سامانه بارگذاری شده است و در ادامه نیز آئین‌نامه‌های سایر حوزه‌ها آماده و بارگذاری خواهد شد.
مدیر امور آموزشی دانشگاه بیرجند خاطرنشان کرد: ورود به سامانه ساد از طریق آدرس sad.birjand.ac.ir امکان‌پذیر است.
ل. س ۴۲/ ل. م ۵۴

کلید واژه ها: بیرجند