معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم خبر داد:

راه‌اندازی بخش نیازها و اولویت‌های پژوهشی صنعتی و کاربردی در سامانه ساجد

۰۵ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۴۸ کد : ۶۱۹۳۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۴۰۴
دکتر غلامحسین رحیمی، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در هجدهمین نشست مدیران ارتباط با جامعه و صنعت دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور از راه‌اندازی بخش نیازها و اولویت‌های پژوهشی صنعتی و کاربردی در سامانه ساجد خبر داد.
راه‌اندازی بخش نیازها و اولویت‌های پژوهشی صنعتی و کاربردی در سامانه ساجد
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر رحیمی در این نشست مجازی در خصوص اهمیت ارتباط بین صنعت و دانشگاه بیان داشت: تقویت و گسترش تعامل میان صنعت و دانشگاه، یکی از رویکردهای اصلی کشورهای پیشرفته و در حال توسعه است که می‌تواند منجر به پیشرفت و توسعه اقتصادی گردد.
وی در ادامه افزود: در سال‌های اخیر توجهات زیادی به ارتباط مناسب میان صنعت و دانشگاه شده و گام‌های موثری در این زمینه برداشته شده است. یکی از راه‌های بهبود ارتباط صنعت و دانشگاه ساماندهی نیازهای و اولویت‌های پژوهشی صنایع و شرکت‌ها و همچنین آگاه کردن جامعه دانشگاهی از این نیازها می‌باشد. لذا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت نامگذاری سال ۱۴۰۰ از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها اقدام به راه‌اندازی بخشی با عنوان نیازها و اولویت‌های پژوهشی صنعتی و کاربردی در سامانه ارتباط جامعه و صنعت با دانشگاه (ساجد) نموده است. در این سامانه صنایع، شرکت‌ها و دستگاه‌های اجرایی می‌توانند با مراجعه به سامانه ساجد به نشانی https://sajed.msrt.ir نیازها و اولویت‌های خود را در این سامانه ثبت کرده و به اطلاع جامعه دانشگاهی کشور برسانند.
* ثبت نیازها و اولویت‌های پژوهشی صنعتی و کاربردی
علاقه‌مندان برای ثبت نیازها و اولویت‌های پژوهشی صنعتی و کاربردی و همچنین اطلاع از نیازها و اولویت‌های پژوهشی صنعتی و کاربردی صنایع، شرکت‌ها و دستگاه‌های اجرایی به سامانه ارتباط جامعه و صنعت با دانشگاه (ساجد) می‌توانند به نشانی الکترونیکی
https://sajed.msrt.ir مراجعه کنند.
ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵
 

( ۲ )