به همت کمیسیون ملی یونسکو- ایران؛

نمایشگاه عکس‌های کلیساهای ارامنه در ایران "ایران پرگهر" برگزار می‌شود

۰۱ خرداد ۱۴۰۰ | ۰۹:۵۲ کد : ۶۱۸۴۶ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۳۷۴
نمایشگاه عکس‌های کلیساهای ارامنه در ایران با عنوان "ایران پرگهر" به‌شکل مجازی در نگارخانه کمیسیون ملی یونسکو- ایران برگزار می‌شود.
نمایشگاه عکس‌های کلیساهای ارامنه در ایران "ایران پرگهر" برگزار می‌شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از کمیسیون ملی یونسکو- ایران، این عکس‌ها که از سوی ابراهیم خادم بیات گرفته شده روایت تصویری از سه کلیسای مریم مقدس (زور زور)؛ در ماکو، تادئوس مقدس (قره‌کلیسا)؛ در شمال شرقی شهرستان چالدران و استفانوس مقدس (سنت استپانوس)؛ در غرب شهر جلفا است که در سال ۲۰۰۸ ثبت یونسکو شده‌اند. در کنار این سه کلیسا، تصاویری از کلیسای چوپان (آندره‌ورتی مقدس)؛ در جلفا نیز برای علاقمندان، در نگارخانه مجازی کمیسیون ملی یونسکو- ایران به آدرس https://gallery.irunesco.org/ به نمایش درمی‌آید. در مجموع در این نمایشگاه بیش از ۷۰ قطعه عکس نمایش داده خواهد شد.
براساس برنامه‌ریزی های انجام‌شده این نمایشگاه مجازی سه‌شنبه ۴ خردادماه با حضور روبرت بگلریان نماینده ارامنه در مجلس شورای اسلامی، رودیک یارالیان کاردار موقت جمهوری ارمنستان در ایران و حجت‌الله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران به میزبانی عبدالمهدی مستکین مدیر گروه فرهنگ کمیسیون ملی یونسکو در برنامه زنده اینستاگرامی این کمیسیون به آدرس @unesco.iran افتتاح می‌شود.
گفتنی است همزمان با افتتاحیه علاق‌مندان از ساعت ۲۲ روز سه‌شنبه ۴ خرداد می‌توانند به‌طور مجازی از این نمایشگاه دیدن کنند.
ل.م ۵۴