رئیس دانشگاه یزد:

روابط عمومی باید با انعکاس واقعیت‌ها اعتمادسازی کند

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۱:۱۳ کد : ۶۱۸۰۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۶۹
دکترقاسم بریدلقمانی رئیس دانشگاه یزد در نشستی که به مناسبت پاسداشت روز ارتباطات و روابط عمومی در محل سالن کنفرانس حوزه ریاست برگزار شد، بر ضرورت انعکاس واقعیت ها با هدف افزایش اعتماد عمومی نسبت به دستگاه‌های حاکمیتی تأکید کرد.
روابط عمومی باید با انعکاس واقعیت‌ها اعتمادسازی کند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه یزد، در این نشست دکتر بریدلقمانی با تأکید بر ضرورت شنیدن تمام دیدگاه‌ها و انتقادها و بازخوردهای مخاطبان، از روابط عمومی خواست بخش ارائه نظرات در ذیل خبرهای وب‌سایت را که مدتی‌است بنا بر ملاحظاتی مسدود شده است، به عنوان یکی از راه‌های دریافت دیدگاه‌های مخاطبان، با در نظر گرفتن تمهیدات مناسب، مجدداً فعال کند.
رئیس دانشگاه یزد دانش روابط عمومی را علم مدیریت چرخه اطلاعات دانست و تاکید کرد: روابط عمومی قطعاً یک فرآیند علمی بوده که نیاز به کار تحقیقاتی و مطالعه دارد تا بتواند بهترین انعکاس را در جامعه هدف داشته باشد.
وی افزود: روابط عمومی‌ها باید به گونه‌ای اقدام کنند تا علاوه بر رسیدن صدای مدیریت هر مجموعه به مخاطب، صدای مخاطب نیز به مدیران برسد و این امر جزء رسالت‌های مهم این حوزه است.
دکتر برید لقمانی در بخش پایانی صحبت‌های خود، با تأکید مجدد بر ضرورت اعتمادسازی و ایجاد سرمایه اجتماعی به عنوان مهمترین نیاز امروز جامعه ایران، از روابط عمومی دانشگاه خواست علاوه بر استفاده از بسترهای جدید الکترونیک، از به‌کارگیری شیوه‌ها و فنون سنتی ارتباطات که در دسترس و معرض دید بخش قابل توجهی از مخاطبان قرار دارد نیز غافل نشوند.
رئیس دانشگاه یزد برگزاری بازدیدهای حضوری و دعوت از عموم برای شرکت در مراسم و آیین‌های مذهبی که در دانشگاه برگزار می‌شود را از جمله فنون و شیوه‌های سنتی برای ارتباط هرچه بیشتر و مؤثرتر با مخاطبان عنوان کرد و گفت: از طریق تعامل با برنامه‌سازان صداوسیما برای استفاده از امکانات و فضای دانشگاه در تولید برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی می‌توان از ظرفیت‌های صداوسیما نیز به عنوان فراگیرترین رسانه عمومی بهره برد.
در ادامه دکترحسین افراسیابی مشاور رئیسس و مدیر حوزه ریاست دانشگاه یزد با ابراز خرسندی از تعامل و ارتباط خوبی که با رسانه‌های استانی و بعضاً کشوری شکل گرفته است، گفت: اینکه هر روز شاهد رسانه‌ای شدن چندین خبر از مجموعه دانشگاه یزد در خبرگزاری ها و رسانه ها هستیم نشان از فعالیت مستمر و پر قدرت حوزه روابط عمومی دانشگاه در ارتباط با رسانه ها است.
وی شکل‌گیری تیمی قوی درمجموعه روابط عمومی، ایده‌پردازی و صرفه‌جویی در هزینه‌ها را از محورهای اصلی فعالیت‌های این حوزه دانست دکتر افراسیابی افزود: در دوران کرونا، روابط عمومی یکی از بخش‌های پرکار در دانشگاه یزد بوده است.
در این نشست سعید دشتی زاد رییس روابط عمومی دانشگاه یزد نیز به تشریح اهم اقدامات و عملکرد یک ساله این حوزه پرداخت و گفت: با حضور نیروهای جوان و خلاق در این مجموعه توانسته‌ایم دستاوردهای خوبی در زمینه تولید اخبار و محتوای صوتی و تصویری و همچنین تعامل با رسانه‌ها و برگزاری مراسم داشته باشیم.
گفتنی است پخش کلیپ موشن‌گرافی اقدامات یکساله روابط عمومی و بیان دیدگاه‌های کارکنان این اداره از دیگر بخش های نشست بود.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: یزد