معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در سفر به لبنان با خانواده‌ شهدای مقاومت دیدار کرد

۰۷ آذر ۱۳۹۵ | ۰۰:۰۰ کد : ۶۱۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۶۴۰
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در سفر به لبنان با حضور در روضه الشهیدین و قرائت فاتحه بر مزار رهبران مقاومت اسلامی، شهیدان عماد مغنیه، مصطفی بدرالدین و سمیر قنطار با چند تن از خانواده‌های شهدای مقاومت دیدار و گفتگو کرد.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در سفر به لبنان با خانواده‌ شهدای مقاومت دیدار کرد

ه گزارش روابط عمومی وزارت علوم، بازدید از مجتمع دینی و فرهنگی سیده خدیجه در منطقه غرب بیروت و دیدار و گفت و گو با مسئولان و امام جماعت این مجتمع، نشستی صمیمی با بیش از یکصد تن از دانش‌آموختگان لبنانی دانشگاه‌های ایران در باغ زیتون سفارت ایران به دعوت رایزنی فرهنگی کشورمان، ملاقات با رئیس و مسئولان بسیج آموزشی حزب الله و دیدار از مناطق جنوب لبنان، موزه مقاومت (ملیتا)، بیمارستان شهید راغب حرب در نبطیه، نوار مرزی و شهرهای هم مرز با فلسطین اشغالی و باغ ایران در مارون الرأس از جمله برنامه‌های هیئت ایرانی در طول سفر به لبنان بود.

علاوه بر این، دکتر هاشمی و هیئت همراه از شبکه الثبات و جمعیت امام صادق (ع) و دفتر آیت الله سیستانی در لبنان بازدید کردند.
همچنین ملاقات با مسئولان بسیج آموزشی و بازدید از دانشگاه معارف و دیدار با مسئولان آن، نشست با رئیس و مسئولان سازمان اسلامی تعلیم و تربیت وابسته به حزب الله نیز از جمله برنامه های دکتر هاشمی و هیئت همراه بود.
همچنین این هیئت در ادامه سفر خود ضمن حضور در مراسم عزاداری ایرانیان در شب اربعین که در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت برگزار شد، از بیمارستان شهید راغب حرب در شهر نبطیه که توسط هلال احمر ایران اداره می‌شود بازدید کرده و با مسئولان جامعه المصطفی (ص) نیز گفتگو کردند.
در طول این سفر، بیش از پنج جلسه کاری در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران جهت بررسی نتایج دیدارها و مذاکرات و توافقات انجام شده و برنامه‌ریزی برای نحوه ادامه ارتباط دانشگاه‌های دو کشور و پی‌گیری نتایج سفر برگزار شد و در همه موارد تصمیمات لازم اتخاذ شد.
از نتایج سفر هیئت عالی رتبه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشورمان، تشکیل دو کارگروه در ایران و لبنان برای پی‌گیری روابط علمی و دانشگاهی، تعیین دانشگاه‌های فردوسی، ‌ شهید چمران و پژوهشگاه علوم انسانی، علاوه بر دانشگاه تهران، برای تمرکز ارتباطات دانشگاهی میان دو کشور در حوزه آنها با حمایت امور بین الملل وزارت علوم بوده است.
گفتنی است در این سفر، رؤسای دانشگاه‌های فردوسی مشهد، شهید چمران اهواز و پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و نیز رؤسای مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه فردوسی و مرکز بین الملل دانشگاه شهید چمران، معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم را همراهی می‌کردند.

کلید واژه ها: دکتر هاشمی لبنان