به همت فناوران پارک علم و فناوری البرز صورت گرفت؛

طراحی و تولید فناوری‌های مورد نیاز بردهای تخصصی لوازم خانگی در کشور

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۰۸:۳۳ کد : ۶۱۷۹۷ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۳۶۰
فناوران یکی از شرکت‌های دانش‌محور مستقر در پارک علم و فناوری البرز موفق شدند، طراحی و تولید فناوری‌های مورد نیاز بردهای تخصصی لوازم خانگی در کشور را نهایی و بسیاری از صنایع کشور را در زمینه بردهای الکترونیکی بی‌نیاز کند.
طراحی و تولید فناوری‌های مورد نیاز بردهای تخصصی لوازم خانگی در کشور

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری البرز، مهندس کیومرث نجف وند مدیرعامل شرکت نوران سازه مستقر در پارک علم و فناوری البرز در این خصوص گفت: این شرکت یک واحد فناور در زمینه تولید بردهای الکترونیکی مختلف بویژه بردهای لوازم خانگی است و توانسته نه تنها دانش تولید بردهای الکترونیکی لوازم خانگی را بومی کند، بلکه به سفارش بازار و با همکاری واحد تحقیق و توسعه خود بردهای الکترونیکی تخصصی را نیز طراحی و تولید کند.
وی افزود: در سال ۱۳۹۵ شروع به طراحی بردهای لوازم خانگی کردیم و در همان زمان یکی از کمپانی های وارد کننده جارو شارژی با مشکل خرابی بردهای این محصولات مواجه شده بود و توانایی واردکردن برد ها را هم نداشت زیرا خط تولید این برد ها در خارج از کشور متوقف شده بود.
مهندس نجف وند افزود: به محض اطلاع از این موضوع از طریق یکی از دوستان با این شرکت همکاری کردیم و این بردهارا برای آنها طراحی و تولید نمودیم و در حال حاضر می توانیم ادعا کنیم که به دانش و تکنولوزی مورد نیاز در زمینه طراحی و تولید بردهای الکترونیکی دست یافته ایم که می تواند برای صنعت رو به رشد لوازم خانگی در کشور بسیار موثر و حیاتی باشد.
مدیرعامل شرکت نوران سازه با بیان تجربیات و تشریح شکست ها و موفقیت هایش اظهار داشت: شرکت نوران سازه توانست با سه شرکت بزرگ و مادر در حوزه صنایع لوازم خانگی در زمینه طراحی، تولید و کاربرد بردهای الکترونیکی به موفقیت های چشمگیری دست یافته و توانسته ایم آرام آرام دست کشورهای خارجی را از بازار ایران کوتاه کنیم و خودمان سازنده محصولات و کالاهای مورد نیاز در کشور باشیم و از خروج هزاران دلار ارز جلوگیری کنیم.
وی تصریح کرد: تولید بردهای الکترونیکی با کیفیت توکار برای هود آشپزخانه و اجاق گاز بخشی از فعالیت های این شرکت است.
گفتنی است پارک علم و فناوری البرز در زمینه ارتباط بین بخش صنعت و مراکز تحقیق و توسعه و حمایت از فارغ التحصیلان دانشگاهی نوآور و صاحب ایده پیشتاز است.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری البرز