برگزاری همایش معنوی میثاق مهر با حضور سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

۰۵ مهر ۱۳۹۳ | ۱۱:۱۰ کد : ۶۱۷۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۱۷
همایش معنوی میثاق مهر با حضور سرپرست وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و دانشجویان جدید دانشگاههای شهر مشهد در حرم مطهر رضوی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر کافی رئیس ...
برگزاری همایش معنوی میثاق مهر با حضور سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
همایش معنوی میثاق مهر با حضور سرپرست وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری  و دانشجویان جدید دانشگاههای شهر مشهد در حرم مطهر رضوی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: مراسم معنوی میثاق مهر به معنای بستن عهد مهرورزی با امام مهربانی هاست.
وی همچنین فلسفه این مراسم را استمداد از امام هشتم برای توفیق در راه تولید علم و فناوری دانست و ابراز امیدواری کرد: آرامش و امید بیش از بیش در فضای دانشگاه به ظهور برسد.
رییس دانشگاه فردوسی مشهد از دانشجویان خواست قدر فرصت به وجود آمده را بدانند و سعی کنند افتخارات علمی و فرهنگی ای در شان پایتخت معنوی ایران به دست آورند.
سپس دکتر ابراهیمی معاون دانشجویی، فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: حضور ما در این مراسم معنوی مسئولیت ما را در راه خطیری که در پیش داریم سخت تر می کند و این مهم نیاز به تلاش مستمر شما دانشجویان عزیز را خواهد داشت.
در ادامه حجت الاسلام ترابی رئیس شورای نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان خراسان رضوی نیز برگزاری این مراسم را پیوند علم و معنویت و اخلاق دانست و به دانشجویان توصیه کرد از انقلابی که به وسیله خون شهدا به دست آمده است با کسب علم و دانش و موفقیت های علمی و فرهنگی پاسداری کنند.
در پایان این مراسم معنوی، دانشجویان پس از ذکر توسل به امام جواد (ع)، در نماز جماعت حرم مطهر رضوی شرکت کردند.