برگزاری همایش روز مهندس دردانشگاه فناوری های نوین سبزوار

۲۲ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۳:۲۳ کد : ۶۱۶۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۷۲
به مناسبت بزرگداشت زاد روز خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس، همایش بزرگداشت روز مهندس در دانشگاه فناوری های نوین سبزوار برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین مراسم که با حضور هیئت رئیسه دانش...
به مناسبت بزرگداشت زاد روز خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس، همایش بزرگداشت روز مهندس در دانشگاه فناوری های نوین سبزوار برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین مراسم که با حضور هیئت رئیسه دانشگاه فناوری های نوین سبزوار، به همراه مهمانان برنامه دکترنوری مشاور سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی عسلویه و مهندس اکبرزاده رئیس مهندسی ساختمان منطقه دو پارس جنوبی برگزارشد، دکترجلیلوند رئیس دانشگاه فناوری های نوین سبزوار ضمن عرض خیرمقدم به حضور مهمانان و دانشجویان ارجمند از حضور حماسی جامعه دانشگاهی در نمایش اقتدار و حضور حداکثری در انتخابات قدردانی کرد.
 وی همچنین روز هفتم اسفند را در تاریخ کشور به عنوان برگ زرینی از حضور مقتدرانه و آگاهانه ملت ایران در پای صندوق های رای دانست.
وی افزود: بدون شک راهنمایی ها و ارشادات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خلق این حماسه بزرگ نقش بی بدیلی داشته است.
در ادامه دکترجلیلوند در سخنانی گفت: نقش برجسته جریان های سیاسی در روند انتخابات بر ما پوشیده نیست، ولی مخاطب تمامی این جریان های سیاسی کشور، شما دانشجویان و مردم عزیز ایران بوده اید و انتخابات آگاهانه و منطقی مردم شریف ایران موجب خلق این حماسه سیاسی بزرگ شده است. مطمئنم حضور گسترده شما در انتخابات گذشته، در جهت حمایت بی دریغتان از دولت تدبیر و امید بر خواسته از رای مردم، می تواند تدبیر و امید را در شیوه اجرایی دولت پایدار نماید و موجب عزت و سربلندی مردم با فرهنگ و متمدن ایران در مجامع جهانی شود.
وی افزود :بدون شک اقتداری که دولت از این حضور حماسی بدست می آورد، حضور قدرتمندانه او را در عرصه دیپلماسی دنیا تثبیت می کند.
دکترجلیلوند ماموریت دانشگاه فناوری های نوین سبزوار را خطیر دانسته و گفت: ارتباط دانشگاه با جامعه کشور در تمامی زمینه های اقتصادی، علمی و فرهنگی باید برقرار شود. به همین خاطر بر خود وظیفه می دانیم تا شرایطی را فراهم کرده تا گوشه ای از کشور عزیزمان ایران را به شما معرفی کنیم. دراین جهت از کارشناسان برجسته که از منطقه عسلویه به این دانشگاه آمده اند و مایه افتخار دانشگاه هستند، خواستیم تا این منطقه ویژه را به شما معرفی کنند.
وی گفت : شما دانشجویان باید این همایش را بهانه ای بدانید تا در کنار بزرگداشت روز مهندس استفاده بهتر و بیشتر را از تمامی فعالیت های عظیم حوزه مهندسی در کشور عزیزمان بنمایید.
دکترجلیلوند رئیس دانشگاه فناوری های نوین سبزوار گفت: عزیزان من امکانات در برابر عزم و اراده شما ناتوان است بکوشید تا قله های رفیع مهندسی را یکی پی از دیگری فتح کنید که بی شک شما مهندسان آینده جامعه اسلامی، فتح الفتوح علمی خواهید کرد.
گفتنی است درادامه مهمانان این مراسم به معرفی منطقه ویژه اقتصادی عسلویه، کاربردهای بی شمار مهندسی در صنعت نفت و پتروشیمی و همچنین ویژگی های منحصر به فرد اقتصادی منطقه پارس جنوبی اشاره کردند، که مورد استقبال دانشجویان در رشته های مختلف قرار گرفت.