در راستای گسترش همکاری‌های مشترک در حوزه معدن و صنایع معدنی؛

تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته و شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر منعقد شد

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۰:۲۰ کد : ۶۱۶۳۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۷۸
به‌منظور گسترش و تعمیق همکاری‌های آموزشی، پژوهشی و فناوری و استفاده از ظرفیت‌های طرفین در حوزه معدن و صنایع معدنی، تفاهم‌نامه‌ای توسط رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته و مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر به امضاء رسید.
تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته و شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر منعقد شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، انجام طرح‌های تحقیقاتی و توسعه فناوری‌های موردنیاز شرکت گل گهر خصوصاً در زمینه‌های اکتشافات و محیط‌زیست، حمایت از پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی با موضوعات مرتبط با فعالیت‌های شرکت وتسهیل حضور اساتید و دانشجویان در محیط صنعتی شرکت از جمله مفاد این تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه می‌باشد.

از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه همکاری می‌توان به ایجاد زمینه‌های مناسب جهت بهره‌گیری از توانمندی‌ها و خدمات متقابل از قبیل تجهیزات پژوهشی، برگزاری نشست‌های علمی مشترک، انتقال تجربیات و نیازهای شرکت به دانشگاه و بالعکس و تبادل افکار و اطلاعات، برگزاری نشست‌ها، دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی حسب اعلام نیاز طرفین، مشاوره درزمینه شناسایی و تعریف نیازهای پژوهشی و فناوری شرکت و همکاری در خصوص معرفی اساتید و متخصصان مورد نیاز شرکت اشاره کرد.

دکتر حسین محبی رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، به همراه روسای پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و پارک علم و فناوری استان و برخی از دیگر اعضای هیئت رئیسه دانشگاه، با حضور درشرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، ضمن بازدید از معدن شماره یک مجموعه، خطوط تولید کنسانتره و خطوط گندله‌سازی در جریان ظرفیت‌های این مجموعه قرار گرفتند.

در ادامه نشست مشترکی با حضور مدیرعامل و مسئولان حوزه پژوهشی و فناوری شرکت معدنی و صنعتی گل گهر برگزار شد و پیرامون موضوعات مطرح‌شده و راه‌های گسترش همکاری‌ها در زمینه‌‌های مختلف ازجمله انجام تحقیقات کاربردی برای رفع مشکلات تولید و افزایش بهره‌وری و راندمان تولید، استفاده از پتانسیل شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان و سایر موارد توسط شرکت‌کنندگان گفت‌وگو و تبادل‌نظر صورت گرفت.

گفتنی است، منطقه معدنی گل گهر با داشتن معادن غنی از سنگ‌آهن به‌عنوان یکی از مطرح‌ترین قطب‌های فعال معدنی، صنعتی در خاورمیانه است که دارای قابلیت‌های بسیار زیادی در سطح ایران و حتی جهان می باشد. این ذخایر معدنی در استان کرمان و در ۵۰ کیلومتری جنوب غربی شهرستان سیرجان واقع‌شده است.

ل.م ۵۴