با تلاش فناوران پارک علم و فناوری کرمانشاه صورت گرفت؛

طراحی و ساخت داشبورد سئو/ نرم‌افزار ارائه‌دهنده راهکار افزایش آمار بازدیدکنندگان سایت

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۰۹:۱۶ کد : ۶۱۶۰۸ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۴۷۲
شرکت «بهینه سازان برخط تارنما پورمحمد» یکی از شرکت های زیرمجموعه پارک علم و فناوری کرمانشاه در طول سه سال فعالیت خود توانسته اولین «داشبورد سئو» را طراحی کند، نرم افزاری که این قابلیت را به سایت های مختلف می دهد تا از طریق راهکارهای مختلف آمار بازدیدکنندگان خود را افزایش دهند و از این طریق بتوانند در لیست پربازدیدترین‌ها در جستجوگرهای مختلف قرار گیرند.
طراحی و ساخت داشبورد سئو/ نرم‌افزار ارائه‌دهنده راهکار افزایش آمار بازدیدکنندگان سایت

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم وفناوری کرمانشاه، پویا پورمحمد مدیرعامل این شرکت با اشاره به شروع فعالیت رسمی شرکت بهینه سازان برخط تارنما پورمحمد از سال ۱۳۹۷، گفت: این شرکت کار طراحی ابزار و خدمات یکپارچه بهینه سازی سئو را برعهده دارد.
وی افزود: سئو (seo) ابزاری است که این قابلیت را به مالکان سایت‌های مختلف می دهد که از طریق انجام برخی راهکارها آمار بازدید سایت های خود را افزایش دهند، به‌طوری که در جستجوگرها در لیست اولین سایت ها در حوزه فعالیت خود قرار گیرند.
پورمحمد گفت: به افرادی که در این حوزه فعالیت دارند اصطلاحاً «سئوکار» گفته می‌شود و در حال حاضر شرکت های مطرحی در جهان ازجمله Ahrefs، MOZ و Semrush چنین نرم افزارهایی را طراحی می کنند.
وی افزود: در ایران عملاً اولین شرکتی هستیم که چنین نرم افزاری را طراحی کرده است.
پورمحمد تصریح کرد: نرم افزاری که طراحی کرده ایم به این صورت است که خطاهای سایت را بررسی کرده و به مالک سایت گزارش می دهد، از طرفی این نرم افزار قادر است کلید واژه هایی که در رتبه بندی سایت اهمیت دارد را شناسایی کرده و به مالک سایت اعلام کند که رقبای او در این حوزه چه اقداماتی انجام داده اند که موجب افزایش بازدید سایت آنها شده است.
وی افزود: این محصول "اولین داشبور سئو" نام دارد و در حال حاضر خدمات خوبی به سایت های داخلی ارائه می‌دهد.
پورمحمد تصریح کرد: افراد برای استفاده از این نرم افزار باید وارد سایت شرکت به آدرس www.seosazi.com شده و ثبت نام کرده و آدرس سایت خود را وارد کنند.
وی افزود: در هفت روز اول استفاده از این نرم افزار رایگان است تا شرکت‌ها با کارکرد آن آشنا شوند و در ادامه هزینه ماهانه ای بابت استفاده از این نرم افزار دریافت می شود.
این فناور کرمانشاهی با بیان اینکه تاکنون اقدامی برای ثبت اختراع این نرم افزار صورت نگرفته، گفت: با توجه به اینکه طی مدت فعالیت شرکت بیشتر به دنبال توسعه نرم افزار بوده ایم فرصت چندانی برای پیگیری ثبت اختراع این نرم افزار و دانش بنیان شدن شرکت فراهم نشده، اما قطعاً در سال جاری پیگیری این موارد در دستور کار شرکت خواهد بود.
مدیرعامل شرکت بهینه سازان برخط تارنما در ادامه با اشاره به آشنایی سه ساله این شرکت با پارک علم و فناوری کرمانشاه، گفت: از سال ۱۳۹۷ به عنوان یک شرکت در مرحله پیش رشد وارد پارک شدیم و بعد از ۶ماه توانستیم وارد مرحله رشد شویم.
پورمحمد گفت: طی این سه سال خدمات مختلف از پارک دریافت کردیم از جمله بحث تسهیلات، استقراردر پارک، معافیت مالیاتی، شرکت در دوره های آموزشی و هریک از این خدمات در جای خود برای ما که شرکتی تازه تاسیس بودیم بسیار حائزاهمیت بود.
وی افزود: مجموعه پارک علم و فناوری کرمانشاه بسیاری از نیازهای ما را مرتفع می کند و برای شرکت های نوپا وجود زیرساختی مانند پارک علم و فناوری حیاتی است و این انتظار هست که خدمات پارک گسترده تر شده و با نیاز شرکت ها این خدمات رسانی ها هم به روز شود.
پورمحمد یکی از نیازهای شرکت های مستقر در پارک را بهره گیری از مشاوران حقوقی و وکلا دانست و افزود: این انتظار هست که پارک زمینه ای فراهم کند که شرکت ها به‌صورت هفتگی یا ماهانه از مشاوره های حقوقی رایگان برخوردار شوند و یا وکلایی در کنار مجموعه شرکت های پارک قرار گرفته که آنها را در رفع مشکلات حقوقی یاری دهند.
ل.س ۴۲/ ل. م ۵۴

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری کرمانشاه