با حضور مجازی رئیس جمهوری؛

مجموعه استخر ورزشی دانشگاه ایلام به بهره‌برداری رسید

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۹ کد : ۶۱۵۷۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۰۸
با حضور مجازی رئیس جمهوری، مجموعه استخر ورزشی دانشگاه ایلام با زیربنای ۲۱۷۶ متر مربع افتتاح شد.
مجموعه استخر ورزشی دانشگاه ایلام به بهره‌برداری رسید
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه ایلام، طی مراسمی که به‌صورت مجازی و ارتباط ویدیو کنفرانسی با حضور دکتر روحانی رئیس جمهوری، دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان، دکتر نوذری استاندار ایلام، دکتر علی‌اکبری رئیس دانشگاه، دکتر علیزاده مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان و جمعی از مدیران دانشگاه و در قالب شصت و ششمین برنامه افتتاح طرح‌های دولت تدبیر و امید برگزار شد، با فرمان رئیس جمهوری مجموعه استخر ورزشی دانشگاه ایلام به بهره‌برداری رسید.
در این مراسم دکتر صدیقی با تقدیر از روند توسعه دانشگاه ایلام، گفت: دانشگاه ایلام از مراکز پیشرو در اجرای پروژه‌های پژوهشی، آموزشی و عمرانی در سطح کشور است، که در این مراسم ملی نیز به عنوان میزبان تعیین شده است.
دکتر صدیقی با بیان اینکه حوزه‌های دانشجویی در دوران مسئولیت دولت تدبیر و امید با هدف تأمین تسهیلات معیشتی و رفاهی برای دانشجویان کشور، اقدامات متنوعی انجام داده‌اند، اظهار داشت: در این خصوص می‌توان به مواردی از قبیل ساخت و تجهیز خوابگاه‌های جدید دانشجویی، ارتقای سطح کیفی فضاهای خوابگاهی و تغذیه دانشجویان، ساخت سلف سرویس‌ها و صنعتی‌سازی آشپزخانه‌های دانشگاه‌های کشور و نیز توسعه فضاهای ورزشی اشاره کرد.
رئیس سازمان امور دانشجویان افزود: در ۸ سال گذشته بیش از ۷۰ درصد از آشپزخانه‌های دانشگاه ها بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد صنعتی شده‌اند. البته این موارد همه در کنار توجه به سلامت روحی و روانی دانشجویان از طریق مراکز مشاوره و سلامت دانشگاه‌ها و الکترونیکی کردن خدمات دانشجویی و توسعه ۳/۲ برابری جمعیت دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه‌های کشور است که هم در ارتباطات فرهنگی و علمی جمهوری اسلامی مؤثر بوده و هم به اقتصاد آموزش عالی کمک می‌کند.
وی در ادامه گفت: امروز در حوزه دانشجویی و رفاهی جمعاً شاهد افتتاح ۵۵ پروژه در استان‌ها و دانشگاه‌های مختلف هستیم شامل افتتاح ۹ پروژه ساخت و خوابگاه جدید به مساحت ۶۶۷۵ مترمربع، ۱۵ پروژه فضای ورزشی سرپوشیده به مساحت ۴۸۲۰ مترمربع، ۱۹ پروژه ورزشی روباز با زیربنای ۱۷۱۲۸ متر مربع و ۹ پروژه رفاهی با زیربنای ۸۰۰۰ متر مربع هستیم.
دکتر صدیقی با اشاره به توسعه مطلوب پروژه‌های دانشجویی در سطح دانشگاه ایلام، اظهار کرد: از مجموع ۵۳ پروژه دانشجویی افتتاح شده در سطح دانشگاه‌های کشور در این مراسم، هشت طرح شامل پروژه استخر دانشگاه با ۲۱۷۶ مترمربع زیربنا، احداث دو قطعه زمین والیبال ساحلی با ۳۶۰ مترمربع زیربنا، احداث سالن تیراندازی دانشگاه با زیربنای ۱۵۰ مترمربع، پیست دوچرخه‌سواری به طول ۱۰۰۰ متر، ایستگاه شبانه‌روزی مرکز فوریت‌های پزشکی ۱۵۰ مترمربع، بازسازی خوابگاه دانش با ۱۵۰۰ مترمربع، بازسازی خوابگاه اختیارزاده با ۱۴۴۰ مترمربع و ارتقای سطح سلف سرویس برادران با زیربنای ۵۰۰ مترمربع مربوط به دانشگاه ایلام است.
مجموعه ورزشی استخر دانشگاه ایلام با زیربنای ۲۱۷۶ متر مربع شامل: سالن اصلی، سونای خشک و بخار، حوض آب سرد و سالن بدن‌سازی، متناسب با استانداردهای روز ساخته شده و از جمله سازه سالن اصلی استخر از نوع سازه فضا کار و با تمهیدات اجرا شده است.
این استخر در سه سطح آموزشی، تفریحی و مسابقات احداث گردیده، که از ویژگی‌های منحصر به فرد آن می‌توان به امکانات آب درمانی، سالن بدن‌سازی، بوفه‌های مدرن و استخر آموزشی اشاره کرد.

*افتتاح ۷ پروژه دانشجویی، ورزشی و رفاهی دانشگاه ایلام توسط رئیس سازمان امور دانشجوان
با حضور دکتر صدیقی، رئیس سازمان امور دانشجویان کشور هفت پروژه دانشجویی، ورزشی و رفاهی دانشگاه ایلام، شامل دو قطعه زمین والیبال ساحلی با ۶۱۶ مترمربع زیربنا، سالن تیراندازی دانشگاه با زیربنای ۱۵۰ مترمربع، پیست دوچرخه‌سواری به طول ۱۰۰۰ متر، ایستگاه شبانه‌روزی مرکز فوریت‌های پزشکی، بازسازی خوابگاه دانش، بازسازی خوابگاه اختیارزاده و ارتقای سطح سلف سرویس برادران به بهره‌برداری رسیدند.
بر اساس این گزارش، برای احداث دو قطعه زمین والیبال ساحلی مجموعاً ۳۰۰ میلیون ریال، سالن تیراندازی ۲/۴ میلیارد ریال، پیست دوچرخه‌سواری ۳۰۰ میلیون ریال، ایستگاه شبانه‌روزی مرکز فوریت‌های پزشکی ۴ میلیارد ریال، بازسازی خوابگاه دانش ۱۱,۰۹۲ میلیون ریال با مشارکت ۵۰ درصدی صندوق رفاه دانشجویان، بازسازی خوابگاه اختیارزاده ۱۲,۴۰۱ میلیون ریال با مشارکت ۴۰ درصدی صندوق رفاه دانشجویان، ۳۰ درصدی بنیاد فرهنگی مصلی نژاد و ۳۰ درصدی دانشگاه ایلام و ارتقای سطح سلف سرویس برادران با مشارکت ۵۰ درصدی صندوق رفاه دانشجویان و دانشگاه ایلام، ۴,۷۶۰ میلیون ریال هزینه شده است.
 
*آغاز عملیات عمرانی فاز نخست پردیس ورزشی دانشگاه ایلام
در مراسمی با حضور دکتر صدیقی، دکتر نوذری استاندار ایلام، دکتر علی‌اکبری رئیس دانشگاه ایلام فاز نخست پردیس ورزشی دانشگاه ایلام کلنگ‌زنی شد.
دکتر علی‌اکبری در این آیین گفت: زیرساخت‌های ورزشی بسیار خوبی در دانشگاه ایلام وجود دارد که به منظور ساماندهی فضاها، ایجاد پردیس ورزشی در دستور کار قرار گرفته است.
وی افزود: این پردیس در زمینی به مساحت ۹۳ هزار متر مربع و شامل ساماندهی فضای موجود، استخر سرپوشیده، زمین چمن طبیعی، سکوی تماشاچیان، زمین چمن مصنوعی و همچنین احداث اماکن ورزشی جدید شامل سالن چند منظوره، محوطه‌سازی، پارکینگ، پیست دوچرخه سواری، زمین والیبال و زمین تنیس است.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴