برگزاری همایش بزرگداشت شهید آیت الله مدنی در دانشگاه خوارزمی

۲۰ مهر ۱۳۹۴ | ۱۶:۳۰ کد : ۶۱۵۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۷۹
همایش بزرگداشت دومین شهید محراب آیت الله سیداسدالله مدنی با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، دکتر علی آقا محمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، دکتر کی نژاد...
همایش بزرگداشت دومین شهید محراب آیت الله سیداسدالله مدنی با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، دکتر علی آقا محمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، دکتر کی نژاد عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر سبحان اللهی سرپرست دانشگاه خوارزمی، اعضای هیئت علمی و دانشگاهیان در تالار هفده شهریور دانشگاه خوارزمی در تهران برگزار شد.
       به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدای همایش دکتر سبحان اللهی ضمن خیرمقدم به حاضران و تسلیت شهادت سردار حسین همدانی گفت: این همایش جهت بزرگداشت شخصیتی است که اسوه اخلاق بود، مردی که در زندگی خود لحظه ای آرام ننشست و تمام عمر خود را برای انجام وظیفه در راه دین و اسلام سپری کرد.
وی افزود: یکی از موضوعات مهم بشریت بحث "اخلاق" است و همه مشکلات، جنایات و بی عدالتی ها در سایه خلع اخلاق در جامعه بشری است. اگر بحث اخلاق را در همه زمینه های علم و زندگی به عنوان یک وظیفه در نظر بگیریم بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد.
 دکتر سبحان اللهی ادامه داد: بنده در زمانیکه حضرت آیت الله مدنی امام جمعه تبریزبود در خدمت ایشان بودم اما در همین مدت اندک ویژگی مسئولیت پذیری و اخلاق وی را از نزدیک لمس کردم.
وی افزود: تواضع و برخورد صمیمانه ایشان با جوانان برای من الگو و خاطره است. حضرت آیت الله مدنی زمان بیان خطبه های نماز جمعه هر بار کلمه "الله" را بر زبان می آوردند اشک می ریختند.
وی در پایان گفت: بزرگداشت این شهید بلند مقام برای ما یک وظیفه است و امیدواریم بتوانیم گوشه ای از ویژگی های وی را یادآوری کنیم.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید شهاب الدین حسینی دبیر علمی همایش به سخنرانی پرداخت و گفت: برگزاری این همایش در واقع تعظیم شعائر الهی است.
وی افزود: ذکر عالمان، بیان زندگی و شیوه رفتار باعث نزول رحمت الهی می شود بویژه در شرایط حاضر که موج  نوظهور ادیان کوچک، بزرگ و فرقه های متفرقه وجود دارد. بدین جهت ارائه نمونه های صحیح از سلوک معنوی به جامعه و مراکز علمی و دانشگاهی حائز اهمیت است.
 ارائه مقاله توسط شرکت کنندگان از دیگر بخش های این همایش بود.
گفتنی است این همایش توسط دانشگاه خوارزمی با همکاری بنیاد فرهنگی هنری شهید مدنی برگزار شد.