با حضور مجازی رئیس جمهوری؛

بزرگ‌ترین خط تولید بردهای الکترونیکی لوازم خانگی کشور در تبریز افتتاح شد

۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۸:۲۱ کد : ۶۱۵۴۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۶۹
بزرگ‌ترین خط تولید بردهای الکترونیکی لوازم خانگی کشور امروز (پنجشنبه) با حضور مجازی رییس جمهوری در تبریز افتتاح شد.
بزرگ‌ترین خط تولید بردهای الکترونیکی لوازم خانگی کشور در تبریز افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، دکتر واعظی رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در این مراسم اظهار داشت: این شرکت دانش بنیان با ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ هزار عدد انواع برد الکترونیکی ۷۰ درصد نیاز کشور را به بردهای لوازم خانگی تامین می کند.
وی افزود: در این واحد همچنین ۱۰ هزار دستگاه تلویزیون LED تولید می شود که این تعداد تا پایان سال به ۵۰ هزار دستگاه خواهد رسید.
دکتر واعظی تصریح کرد: این شرکت با سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی راه اندازی شده که بخشی از آن از محل تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی تامین شده است.
شرکت دانش بنیان صبح پارلار آسیا در زمینی به مساحت ۵ هکتار با زیربنای ۱۵ هزار مترمربع راه اندازی شده و امکان اشتغال ۵۸۰ نفر را فراهم کرده است.
وی گفت: پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی هم اینک با داشتن ۱۲ مرکز رشد و نوآوری، گسترده ترین شبکه مراکز رشد و نوآوری را در بین استان های کشور دارد و میزبان ۳۲۵ شرکت فناور و دانش بنیان است.
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی افزود: در حال حاضر ۱۱۰ شرکت فناور و دانش بنیان استان بعد از طی مراحل رشد و تجاری سازی به مرحله تولید انبوه محصولاتشان رسیده اند که متاثر از فضای صنعتی استان عمدتاً در زمینه های مکانیک، الکترونیک و ساخت و تولید فعالیت می‌کنند.
گفتنی است بهره‌برداری از ۱۸۸ طرح عمرانی، آموزشی، پژوهشی، فناوری و رفاهی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و ۲۸۸ فضای آموزشی وزارت آموزش و پرورش در سراسر کشور، امروز با حضور رئیس جمهوری و از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد که ۹ طرح از این تعداد در حوزه فناوری بود.
ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵


( ۱ )