دکتر صدیقی در آیین افتتاح طرح‌های رفاهی دانشجویی ملی خبر داد:

افزایش بیش از نیم میلیون مترمربعی فضای خوابگاهی دانشگاه‌ها طی ۸ سال اخیر

۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۳:۲۳ کد : ۶۱۵۳۲ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۸۶
معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان، در آیین افتتاح طرح‌های رفاهی، دانشجویی دانشگاه‌ها، از افزایش نیم میلیون متر مربعی فضای خوابگاهی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در دولت یازدهم و دوازدهم خبر داد و گفت: همچنین بیش از نیمی از خوابگاه‌های موجود در طرح ارتقای کیفی مورد بازسازی اساسی قرار گرفته‌اند.
افزایش بیش از نیم میلیون مترمربعی فضای خوابگاهی دانشگاه‌ها طی ۸ سال اخیر

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این آیین که امروز (پنج شنبه) با حضور ریاست جمهوری و وزیر علوم به صورت مجازی و ارتباط ویدیو کنفرانسی برگزار شد، دکتر مجتبی صدیقی با بیان اینکه حوزه‌های دانشجویی در دوران مسئولیت دولت تدبیر و امید با هدف تأمین تسهیلات معیشتی و رفاهی برای دانشجویان کشور، اقدامات متنوعی انجام داده‌اند، اظهار داشت: در این خصوص می‌توان به مواردی از قبیل ساخت و تجهیز خوابگاه‌های جدید دانشجویی، ارتقای سطح کیفی فضاهای خوابگاهی و تغذیه دانشجویان، ساخت سلف سرویس‌ها و صنعتی‌سازی آشپزخانه‌های دانشگاه‌های کشور و نیز توسعه فضاهای ورزشی اشاره کرد.

وی افزود: در ۸ سال گذشته بیش از ۷۰ درصد از آشپزخانه‌های دانشگاه ها بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد صنعتی شده‌اند. البته این موارد همه در کنار توجه به سلامت روحی و روانی دانشجویان از طریق مراکز مشاوره و سلامت دانشگاه‌ها و الکترونیکی کردن خدمات دانشجویی و توسعه ۲/۳ برابری جمعیت دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه‌های کشور است که هم در ارتباطات فرهنگی و علمی جمهوری اسلامی مؤثر بوده و هم به اقتصاد آموزش عالی کمک می‌کند.

دکتر صدیقی در ادامه گفت: امروز در حوزه دانشجویی و رفاهی جمعاً شاهد افتتاح ۵۵ پروژه در استان‌ها و دانشگاه‌های مختلف هستیم شامل افتتاح ۹ پروژه ساخت و خوابگاه جدید به مساحت ۶۶۷۵ مترمربع، ۱۵ پروژه فضای ورزشی سرپوشیده به مساحت ۴۸۲۰ مترمربع، ۱۹ پروژه ورزشی روباز با زیربنای ۱۷۱۲۸ متر مربع و ۹ پروژه رفاهی با زیربنای ۸۰۰۰ متر مربع هستیم.

وی گفت: از بین این پروژه‌ها، به طور خاص، به دلیل حضورم در دانشگاه ایلام، اعلام می‌کنم که ۸ پروژه در این دانشگاه به شرح به بهره‌برداری می‌رسند؛

- پروژه استخر دانشگاه با ۲۱۷۶ مترمربع زیربنا
- احداث دو قطعه زمین والیبال ساحلی با ۳۶۰ مترمربع زیربنا
- احداث سالن تیراندازی دانشگاه ۱۵۰ مترمربع
- پیست دوچرخه‌سواری به مساحت ۱۰۰۰ مترمربع
- ایستگاه شبانه¬روزی مرکز فوریت¬های پزشکی ۱۵۰ مترمربع
- بازسازی خوابگاه دانش ۱۵۰۰ مترمربع
- بازسازی خوابگاه اختیارزاده ۱۴۴۰ مترمربع
- ارتقای سطح سلف سرویس برادران ۵۰۰ مترمربع

س.ر ۶۲/ ر.ب ۴۵


( ۱ )