با حضور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم؛

عملیات عمرانی ساختمان دانشکده کسب و کار و اقتصاد  دانشگاه خلیج فارس آغاز شد

۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۲:۴۴ کد : ۶۱۵۳۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۷۳
عملیات عمرانی ساختمان دانشکده کسب و کار و اقتصاد دانشگاه خلیج فارس، امروز (پنج‌شنبه) با حضور دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آغاز شد.
عملیات عمرانی ساختمان دانشکده کسب و کار و اقتصاد  دانشگاه خلیج فارس آغاز شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه خلیج فارس، دکتر عبدالمجید مصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس، در این خصوص گفت: این دانشکده از مصوبات سفر ریاست جمهوری در سال ۱۳۹۷ به استان بوشهر می‌باشد و عملیات اجرایی ساخت آن در ضلع جنوبی پردیس اصلی دانشگاه با متراژ ۴۵۰۰ متر مربع (بدون احتساب هم کف) در سه طبقه آغاز شده است.
وی افزود: این دانشکده بر اساس یکی از مزیت‌های محلی استان بوشهر در حوزه کسب و کار و تجارت طراحی شده و می‌تواند در بازآفرینی جایگاه تاریخی این استان به عنوان یک بندر کهن و دروازه صادرات و واردات کشور نقش آفرینی کند.
دکتر مصلح ادامه داد: دانشکده کسب و کار و اقتصاد بوشهر نخستین دانشکده‌ای است که با رویکردهای جدید و با هدف تربیت نیروی انسانی، پرورش مدیران شایسته، کارآفرین و تراز جهانی برای حوزه صنعت و بازرگانی راه‌اندازی می‌شود.
رئیس دانشگاه خلیج فارس خاطرنشان کرد: دانشکده کسب و کار و اقتصاد به عنوان بخشی از زیست بوم کارآفرینی دانشگاه، تربیت مدیران و نیروی انسانی مورد نیاز برای تجاری سازی را به عهده خواهد داشت.
گفتنی است شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی در جلسه پنجم مرداد ماه ۱۳۹۹ خود با توجه به مصوبه نود و هشتمین جلسه کمیسیون آموزش عالی با ایجاد دانشکده کسب و کار و اقتصاد با گروه‌های آموزشی مدیریت صنعتی، مدیریت بازرگانی، حسابداری و اقتصاد در دانشگاه خلیج فارس موافقت کرد. این دانشکده تا تکمیل ساختمان آن در بخشی از ساختمان دانشکده ادبیات و علوم انسانی به فعالیت خود ادامه می‌دهد.
ل. م ۵۴/ ر. ب ۴۵