برگزاری همایش ارتباط پژوهش و فناوری با حوزه و دانشگاه در دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان

۲۸ آذر ۱۳۹۴ | ۱۳:۰۶ کد : ۶۱۴۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۸۸
همایشی با عنوان  ارتباط پژوهش و فناوری با حوزه و دانشگاه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی خاتم الانبیا ی بهبهان به مناسبت هفته پژوهش برگزار شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، این جلسه با حضور ح...
همایشی با عنوان  ارتباط پژوهش و فناوری با حوزه و دانشگاه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی خاتم الانبیا ی بهبهان به مناسبت هفته پژوهش برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، این جلسه با حضور حجه الاسلام  شفیعی نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان برای پرسنل و اساتید دانشگاه های شهرستان بهبهان برگزارشد.
نماینده مقام معظم رهبری در دفاتر نهاداستانی، ضمن تبریک حلول ماه مبارک ربیع الاول ،به معرفی دکتر مفتح به عنوان شخصیتی که هم دارای تحصیلات حوزوی و هم تحصیلات آکادمیک بود یاد کرد وتاثیر وی رادر اتحاد  هر چه بیشتر حوزه و دانشگاه مهم برشمرد.
وی ضمن انتقاد از گفتمان اقتصادی و فروش علم ، با اشاره به حدیثی از حضرت علی (ع) مشورت را برای مشورت گیرنده آسان و وظیفه مشاور را سنگین و سخت برشمرد و دور شدن فضای دانشگاهی  از اخلاق و انسانیت را  یکی ازمشکل امروز جامعه دانست و خواستار افزایش پژوهش اخلاقی در زمینه علوم انسانی برای داشتن جامعه ای متعالی شد.
حجت الاسلام  شفیعی در ادامه شهید مطهری را به عنوان الگوی دیگری  برای معلمان و اساتید دانست و از اهمیت دادن به نسل جدید و جوان حمایت ودر پایان آموزش و پژوهش را دو مقوله مهم برای توسعه حوزه و دانشگاه و داشتن کشوری آباد و آزاد  معرفی کرد.