در دانشگاه تبریز؛

نشست بررسی راهکارهای گسترش همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی با دانشگاه‌ها برگزار شد

۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۰۹:۴۸ کد : ۶۱۴۱۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۲۵
نشست بررسی راهکارهای گسترش همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با دانشگاه‌ها، مراکز رشد و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان آذربایجان شرقی در دانشگاه تبریز برگزار شد.
نشست بررسی راهکارهای گسترش همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی با دانشگاه‌ها برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تبریز، این نشستی با حضور روسای برخی از دانشگاه‌ها و مراکز رشد و نوآوری و شرکت های دانش بنیان به‌صورت مجازی و حضوری با دکتر سیاوش ملکی فر معاونت توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در تالار علامه جعفری دانشگاه تبریز برگزار شد.
دراین نشست دکترمیررضا مجیدی رئیس دانشگاه تبریز ضمن بیان کلیاتی در خصوص فعالیت ث‌های پژوهشی و فناورانه دانشگاه تبریز در سال های اخیر به بیان برخی از اهداف و برنامه های مدنظر دانشگاه تبریز در زمینه گسترش فعالیت شرکت های خلاق و دانش بنیان پرداخت و خواستار رفع مشکلات ایجاد پهنه فناوری دانشگاه تبریز شد.
در ادامه دکتر سیاوش ملکی فر معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ضمن بیان تاریخچه اجمالی از تاسیس و فعالیت‌های این صندوق از سال ۱۳۸۷ پرداخت و گفت: این صندوق به منظور تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات، کاربردی نمودن دانش و دستاوردهای پژوهشی، تکمیل زنجیره ایده تا محصول وبازار، حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و ارائه خدمات مالی و اعتباری از جمله کمک، تسهیلات و مشارکت برای آنها تاسیس شده است و به طور کلی هدف نهایی صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان یک نهاد توسعه ای کمک به رونق اقتصادی کشور از طریق حوزه های دانش بنیان و فناوری های برتر می باشد.
وی با اشاره به انواع خدمات صندوق در زمینه ارائه تسهیلات، ضمانت نامه، سرمایه گذاری و توانمندسازی شرکت های دانش بنیان افزود: بیش از ۶۰ نوع تسهیلات بانکی که شامل تسهیلات بلاعوض، بهره صفردرصد تا ۱۸% می‌باشد که در قالب قراردادهای متنوع درجهت حمایت از شرکت های دانش بنیان توسط این صندوق ارائه می شود و باتوجه به پتانسیل بالای استان آذربایجان شرقی از جمله وجود مراکز علمی و دانشگاهی معتبر، صنایع پیشرفته، به همراه فعالیت ۱۸۰ شرکت دانش بنیان صندوق آمادگی کامل برای حمایت از شرکت های دانش بنیان فعال در این استان دارد.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفائی ریاست جمهوری با بیان اینکه این صندوق متمایز از معاونت علمی و فنآوری ریاست جمهوری است وبه‌صورت هیئت امنائی متشکل از تعدادی از وزیران و مسئولان مالی و آموزشی کشور می باشد، گفت: این صندوق از سال ۱۳۹۲ خدمات متعدد برای شرکت های دانش بنیان جهت تبدیل ایده به محصول، بازاریابی، فروش، شرکت در نمایشگاه های معتبر داخلی و خارجی، مشاوره، برگزاری دوره های آموزشی و پرداخت انواع تسهیلات و ضمانت نامه های بانکی برای خرید دفتر یا کارگاه برای شرکت ها ارائه می نماید.
در ادامه جلسه روسای دانشگاه های استان به‌صورت مجازی و حضوری ضمن بیان فعالیت ها و عملکرد شرکت های دانش بنیان مستقر در دانشگاه متبوع به بیان دغدغه های موجود پرداخته و بر آمادگی برای همکاری با صندوق نوآوری و شکوفائی تاکید کردند.
گفتنی است متقاضیان بهره مندی از خدمات و تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی می توانند به آدرس اینترنتی https://www.inif.ir و سامانه غزال مراجعه کنند.
ل.س ۴۲/ ل. م ۵۴

کلید واژه ها: تبریز