دانشگاه کردستان در رتبه‌بندی تاثیر تایمز ۲۰۲۱ در جایگاه ۸۰۰-۶۰۱ قرار گرفت

۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۶:۱۰ کد : ۶۱۳۹۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۰۶
دانشگاه کردستان، در رتبه‌بندی تاثیر دانشگاه‌ها ۲۰۲۱، بر اساس جدیدترین نتایج منتشر شده از سوی موسسه علمی تایمز، موفق به کسب رتبه ۱۵ در بین دانشگاه‌های ایرانی و رتبه کلی ۸۰۰-۶۰۱ در سطح جهان شد.
دانشگاه کردستان در رتبه‌بندی تاثیر تایمز ۲۰۲۱ در جایگاه ۸۰۰-۶۰۱ قرار گرفت

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه کردستان، در رتبه‌بندی تاثیر تایمز (THE University Impact Ranking) اثرگذاری دانشگاه‌ها بر مبنای فعالیت‌های آنان در راستای اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد (SDGs) بر اساس ۴ شاخص پژوهش، مدیریت، توسعه و آموزش سنجیده می‌شود.
اهداف توسعه پایدار شامل نبود فقر، نبود گرسنگی، سلامت و رفاه، کیفیت آموزش، برابری جنسیتی، دسترسی به آب بهداشتی، انرژی مقرون به صرفه و پاک، اشتغال مناسب و رشد اقتصادی، صنعت، نوآوری و زیرساخت، کاهش نابرابری، شهرها و جوامع پایدار، تولید و مصرف مسئولانه، عملکرد در خصوص کنترل اقلیم، زندگی زیر آب، زندگی در زمین، صلح، عدالت و قدرت و مشارکت در تحقق اهداف توسعه است.
بر اساس این گزارش در سومین ارزیابی تاثیر دانشگاه‌ها که توسط موسسه تایمز منتشر شد، تعداد ۱۱۱۱ دانشگاه از ۹۴ کشور جهان حضور دارند. و در رتبه‌بندی کلی، دانشگاه منچستر انگلستان و دو دانشگاه سیدنی و دانشگاه PMIT از کشور استرالیا به ترتیب در جایگاه اول تا سوم قرار گرفتند.
گفتنی است بنا بر نتایج منتشر شده، دانشگاه علوم پزشکی ایران، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز حائز رتبه های اول تا سوم شدند و دانشگاه کردستان در سومین حضور خود، رتبه ۱۵ در بین کل دانشگاه‌های ایرانی، رتبه ۷ در بین دانشگا‌ه‌های جامع ایرانی و رتبه جهانی ۸۰۰-۶۰۱ را کسب کرد.
س.ر ۶۲/ ل. م ۵۴