برگزاری هفتمین نشست مدیران فناوری اطلاعات دانشگاه های منطقه 2 کشور

۱۸ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۱:۲۲ کد : ۶۱۳۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۶۳
هفتمین نشست مدیران فناوری اطلاعات دانشگاه ها و پارک های علمی فناوری منطقه 2 کشور با حضور جمعی از مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات این دانشگاه ها در دانشگاه گلستان برگزار شد.به گزارش روابط عمومی وزارت...
هفتمین نشست مدیران فناوری اطلاعات دانشگاه ها و پارک های علمی فناوری منطقه 2 کشور با حضور جمعی از مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات این دانشگاه ها در دانشگاه گلستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در ابتدای این نشست دکتر مهناز اقدسی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان ضمن خوش آمد گویی به مدیران فناوری اطلاعات دانشگاه های منطقه 2، طی سخنانی به معرفی دانشگاه گلستان و فضاهای آموزشی و پژوهشی موجود و در دست احداث و همچنین افتخارات کسب شده و توانمندی های این دانشگاه پرداخت.
در ادامه نشست دکتر محمد شهرآئینی رئیس گروه فناوری اطلاعات دانشگاه گلستان گزارشی از فعالیت های انجام گرفته از بدو تاسیس این گروه در سال 93 ارائه و افزود: در حال حاضر دانشگاه گلستان از 6 سایت مجزا با فواصل متنوع 1 تا 40 کیلومتر تشکیل شده است که باعث می شود شرایط خاصی در ارتباطات دانشگاه ایجاد شود. این شرایط خاص در حال حاضر با ارتباطات فیبر نوری، وایرلس، و تونل های اینترانتی مدیریت می شود.
در ادامه دکتر شهرآئینی رویکرد فعلی فناوری اطلاعات را ارائه هر چه بهتر خدمات الکترونیکی در قالب سامانه های مختلف از جمله استقرار سامانه آموزشی و پژوهش گلستان و همچنین پیاده سازی کامل فرآیندهای الکترونیکی سامانه اداری و مالی در دانشگاه اعلام کرد.
گفتنی است دراین نشست مقرر شد با توجه به تجربیات دانشگاه گلستان در خصوص پیاده سازی زیرساخت و مرکز محاسبات، دو طرح پیشنهادی در خصوص «شبکه علمی دانشگاه های منطقه 2» و «راه اندازی مرکز محاسبات دانشگاه های منطقه 2» توسط دانشگاه گلستان ارائه شود. 
از مصوبات دیگر این جلسه می توان به برگزاری جشنواره ای در حوزه فناوری اطلاعات در دی ماه امسال اشاره کرد.