با حضور استاندار کرمان؛

تفاهم‌نامه تاسیس و راه‌اندازی پردیس علم و فناوری رفسنجان به امضاء رسید

۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۱:۳۴ کد : ۶۱۲۹۶ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۷۸۹
در نشستی با حضور دکتر علی زینی وند استاندار کرمان، تفاهم نامه تاسیس و راه اندازی پردیس علم و فناوری رفسنجان توسط روسای دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان، دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان و پارک علم و فناوری استان کرمان در محل استانداری کرمان امضاء و مبادله شد.
تفاهم‌نامه تاسیس و راه‌اندازی پردیس علم و فناوری رفسنجان به امضاء رسید

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان، در ابتدای نشست امضای این تفاهم‌نامه، دکتر محبی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان در خصوص مسائل و مشکلات تکمیل ساختمان پژوهشی پارک علم و فناوری مباحثی را مطرح کرد و نیاز مجوز شورای فنی استان برای تسریع در اتمام آن را حائز اهمیت برشمرد.
در ادامه دکتر سپهوند رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد یک ماهه ابتدای سال ۱۴۰۰ کسب حمایت مالی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای شرکت‌های فناوری جیرفت و انعقاد چندین تفاهم‌نامه با دانشگاه‌ها و سازمان‌های تخصصی را ازجمله اقدامات انجام شده در راستای توسعه فناوری در استان، عنوان کرد.
وی در ادامه سخنان خود اولویت دادن اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و پژوهشگران استان را در انجام موضوعات پژوهشی سازمان، ارگان‌ها و صنایع استان حائز اهمیت دانست.
استاندار کرمان نیز در این نشست ضمن اعلام حمایت از پارک علم و فناوری، حضور فعال در همه بخش‌های اثرگذار استان و برجسته شدن جایگاه پارک علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان در استان را خواستار شد.
دکتر علی زینی وند گفت: در بحث آب و انرژی باید کارگروهی ذیل کارگروه سازگاری با کم آبی تشکیل شود تا سازوکار اداری پیدا کند و این کار نیاز به پیگیری جدی دارد.
دراین نشست دکتر باقی زاده رئیس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی نیز درخصوص پتانسیل‌ها و قابلیت‌های موجود در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در زمینه ارائه راهکارهای مناسب در بهینه سازی مصرف آب، مباحثی را مطرح کرد.
دکتر فدایی نژاد معاون اداری ومالی دانشگاه نیز خاطر نشان کرد: استفاده از این ظرفیت‌ها برای حل برخی از مشکلات صنایع و ارائه راهکارهای مناسب جهت افزایش بهره وری انرژی و آب موثر خواهد بود.
در پایان این جلسه در حضور استاندار کرمان تفاهم‌نامه "تاسیس و راه اندازی پردیس علم و فناوری رفسنجان" توسط روسای دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته (به‌عنوان سازمان موسس پارک)، پارک علم و فناوری استان کرمان و دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان به امضاء رسید.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴