تولید ماده شیرین‌سازی آب توسط فناوران پارک علم و فناوری البرز

۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۰۹:۴۲ کد : ۶۱۲۹۰ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۶۹۷
فناوران یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری البرز موفق شدند یکی از پیش ماده‌های اصلی تهیه لایه سوم از جنس پلی آمید غشای تصفیه آب به روش اسمز معکوس را تولید و روانه بازار کنند که کاربرد این محصول تصفیه و شیرین سازی آب است.
تولید ماده شیرین‌سازی آب توسط فناوران پارک علم و فناوری البرز
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری البرز، مدیرعامل شرکت دانش بنیان حافظ وارش با اعلام این خبر گفت: نام این محصول "تری مزوییل کلراید" است؛ این محصول با نام مخفف (TMC)یکی از پیش ماده های اصلی تهیه لایه سوم از جنس پلی آمید غشای تصفیه آب به روش اسمز معکوس است که در اثر واکنش با پیش ماده دیگر بر روی سایر لایه ها سنتز می‌گردد وکاربرد آن تصفیه و شیرین سازی آب است.
مهندس زهرا سلطانی افزود: این محصول توسط شرکت حافظ وارش در داخل کشور سنتز شده و ضمن برخورداری از دانش فنی بالا آنالیزهای تایید کننده ساختار و درجه خلوص را دارا می‌باشد. حافظ وارش محصول TMCرا از همان ابتدای امر با هدف فروش صادراتی در پروسه تولید قرار داده است و مقاصد صادراتی غالباً کشورهای آسیای شرقی و حوزه خلیج فارس می‌باشد.
وی افزود: انتظار مجموعه حافظ وارش در راستای پیشبرد اهداف تولیدی به عنوان عضو کوچکی از گروه تولید کنندگان مواد شیمیایی در سال ۱۴۰۰ که با عنوان سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها نامگذاری شده، تحقق معنای واقعی کلمه پشتیبانی و مانع زدایی در مسیر تولید می‌باشد چرا که برای مجموعه‌هایی از این دست که با دید باز و اهداف بلند مدت قدم در راه تولید نهاده اند رو به رو شدن با چالش‌ هایی از همان ابتدای مسیر جز اتلاف هزینه، زمان و انرژی، آن هم در این شرایط دشوار اقتصادی نتیجه ای دربر نخواهدداشت و این مهم تنها با مدیریت کارآمد و اصولی چه در رده‌های تصمیم گیرنده و چه در رده های اجرایی محقق خواهد شد تا چرخه تولید موازی با سایر امکانات به حرکت خود ادامه دهد.
وی در پایان بر حمایت از پارک های علم و فناوری تاکید کرد و گفت: پارک علم و فناوری البرز بستر مناسبی جهت معرفی و استفاده از خدمات و منابع مورد نیاز شرکت‌های دانش بنیان و فناور را فراهم آورده و این شرکت‌ها باید از حمایت‌های دستگاه‌های مختلف برای نقش آفرینی بیشتر در توسعه اقتصاد دانش بنیان و فناور برخوردار شوند.
گفتنی است شرکت دانش بنیان حافظ وارش از سال ۱۳۹۵پ س از یک دوره حدوداً یک‌ساله مطالعاتی و تحقیقاتی در شاخه علوم پایه و مواد شیمیایی با هدف شناسایی محصولات دانش بنیان موفق به تولید در مقیاس پایلوت آزمایشگاهی و اخذ تأییدیه دانش بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شد.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴
 

( ۲ )