به همت محققان دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان صورت گرفت؛

طراحی و راه‌اندازی خط تولید تمام اتوماتیک پلت سوختی

۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۲:۱۰ کد : ۶۱۲۶۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۳۹
با تلاش کارشناسان شرکت آدلیم توان اوراسیا، مستقر در مرکز رشد فناوری های دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان، خط تولید تمام اتوماتیک ویژه تولید پلت سوختی، طراحی، اجرا و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
طراحی و راه‌اندازی خط تولید تمام اتوماتیک پلت سوختی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان، مهندس حامد آقایی دانش آموخته دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان در رشته کارشناسی برق قدرت و مدیرعامل شرکت آدلیم توان اوراسیا درخصوص فعالیت‌های این شرکت و دستگاه تولید پلت سوختی گفت: شرکت آدلیم توان اوراسیا (آتا) در اسفند ماه سال ۱۳۹۷ در تبریز تاسیس و در فروردین سال ۱۳۹۸ با کسب مقام برتر جشنواره شتاب با ارائه طرح "مزرعه هوشمند" در مرکز رشد دانشگاه شهید مدنی آذربایجان مستقر شد.
وی افزود: محصولات تولیدی این شرکت تاکنون شامل سیستم کنترلر گلخانه هوشمند، طراحی و ساخت دستگاه دیمر دیجیتال قابل اتصال به میکرو و پیالسی، طراحی و ساخت سیستم کنترلر مرغداری هوشمند، طراحی و ساخت دستگاه ونتیلاتور (دستگاه تنفس مصنوعی)، طراحی و ساخت کنترلر هوشمند و دستگاه برداشت نخود و عدس می‌باشد.
مهندس آقایی با اشاره به تلاش وافر تیمی در انجام کارهای مختلف تحقیقاتی و اجرایی این شرکت ضمن تقدیر و تشکر از مشارکت فعال آقایان علی اسدپور دانشجوی رشته برق و علی کامرانی دانشجوی رشته زبان انگلیسی دانشگاه درخصوص ساخت این دستگاه و محصول تولیدی آن گفت: ماده اولیه این خط تولید، ضایعات کوره های زغال سنتی است (خاکه) که با قیمتی خیلی ناچیز و بدون محدودیت تامین ماده اولیه در دسترس است. با اضافه کردن فرمول مختص این شرکت، محصول نهایی پلت سوختی تولید می شود که در کشور همسایه ترکیه به عنوان ماده سوختی مورد استفاده وسیع قرار می گیرد. همچنین از این دستگاه می توان جهت تولید زغال صنعتی استفاده کرد.
وی طراحی و تولید دستگاه فوق با بهره گیری از تکنولوژی کشور آلمان، استهلاک بسیار ناچیز، و عدم آلودگی محیط زیست را از مزایای دستگاه فوق برشمرد و گفت: راندمان تولید محصول در دستگاه فوق ۹۰ درصد است و معمولاً از هزار کیلوگرم به طور معمول ۹۰۰ کیلوگرم زغال صنعتی برداشت می‌شود و ضایعات ایجاد شده، مجدداً وارد چرخه تولید می‌شود که در مقایسه با دستگاه های مشابه خارجی، از راندمان بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. در واقع انرژی تولید شده حاصل از سوختن محصول تولیدی فوق، در مقایسه با محصولات مشابه، از راندمان انرژی بسیار بالا و بینظیری برخورداراست.
آقایی ادامه داد: مزیت دیگر این خط تولید نسبت به خط تولید های دیگر، توان تولید دستگاه است. بطوری که خط تولید های متفرقه نهایتاً روزی توان تولید ۱۵۰ کیلو زغال صنعتی با بکار گرفتن ۵ نفر نیروی کار در هر شیفت کاری را دارا هستند، در دستگاه طراحی شده توسط شرکت آدلیم توان اوراسیا، توان تولید ۳۰۰ کیلو در هر ساعت کاری، یعنی حدود ۳ تن با بکارگیری ۲ نفر نیروی کار در هر شیفت کاری را داراست که تفاوت فوق العاده چشم گیری است. علت این اختلاف، بکارگیری روش های نوین مهندسی در عرصه برق، مکانیک و اتوماسیون صنعتی می باشد، بطوریکه خط تولید مذکور توسط پی ال سی به طور کاملاً اتوماتیک کار می کند. همچنین خط تولید مذکور می تواند به عنوان منبع درآمد قابل تامل و سرمایه گذاری باشد، به طوری که شرکت آدلیم توان اوراسیا با به‌کارگیری این خط تولید، کارگاه تولیدی خود را در کوی صنعتی توحید کلانشهر تبریز استارت زده است.
وی اخذ سفارش ساخت و راه اندازی خط تولیدبرای کارآفرینان عزیز کشورمان و همچنین احداث کارگاه تولید لوازم خانگی در راستای افزایش تولید در کشورمان را از اهداف توسعه ای این شرکت معرفی کرد و یادآور شد: به لطف ایزد منان توانسته ایم در مدت یک ماه، تعداد ۴ عدد خط تولید سفارش بگیریم. با راه اندازی کارگاه تولیدی و کارگاه ساخت دستگاه آلات، توانسته ایم برای ۸ نفر از فارغ التحصیلان و دانشجویان دانشگاه شهیدمدنی اشتغال زایی کنیم که از این بابت خداوند را شاکریم.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: شهیدمدنی آذربایجان


( ۳ )