در راستای غربالگری و رصد مبتلایان کرونا صورت گرفت؛

همکاری بین پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی و مجتمع دارویی درمانی هلال ایران

۳۰ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۲:۲۰ کد : ۶۱۲۰۴ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۷۱۱
در راستای غربالگری و رصد مبتلایان بیماری کرونا، پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی و مجتمع دارویی درمانی هلال ایران تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند.
همکاری بین پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی و مجتمع دارویی درمانی هلال ایران

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهید بهشتی، با توجه به وقوع پاندمی ویروس کرونا ازسال ۲۰۱۹ و گسترش در سطح جهانی و همچنین جدال ملل مختلف در سال ۲۰۲۰ متاسفانه بعد از گذشت چهار ماه از سال ۲۰۲۱ این پاندمی نه تنها ریشه کن نشده است بلکه شاهد ابعاد تازه ای از میزان شیوع در جهان به ویژه در کشور ایران هستیم.
به گفته دکتر کوروش پرند، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی از آنجا که تا رسیدن به مرحله واکسیناسیون عمومی (ایمنی نسبی جامعه) راه طولانی در پیش است بهترین راه مبارزه در شرایط کنونی انجام غربالگری های دقیق و سریع افراد جامعه و در پی آن رصد مبتلایان جهت جلوگیری از ورود آنها در میان جوامع سالم است.
در راستای اجرای برنامه کاری مشترک و استفاده از ظرفیت های پارک علم و فناوری و شرکتهای دانش بنیان مستقر، با مجتمع دارویی درمانی هلال ایران تفاهم نامه ای را منعقد کرده ایم.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی، با برشمردن موضوعات اصلی این تفاهم نامه تصریح کرد: همکاری "مجتمع هلال" و "پارک" در اجرای سیاست های غربالگری های دقیق تا رسیدن به مرحله واکسیناسیون عمومی؛ استفاده از ظرفیت شرکتهای دانش بنیان و بخش خصوصی جهت سرعت بخشیدن به غربالگری مبتلایان به ویروس Covid19 در مرحله اول و مشارکت در واکسیناسیون عمومی در مرحله بعدی و همچنین اجرای برنامه های کنترل محور پاندومی ذیل سیاست های مبارزه با ویروس منحوس کرونا تا زمان برگشتن به حالت عادی جامعه و گذر از وضعیت اضطراری موضوعات اصلی تفاهم نامه با مجتمع دارویی درمانی هلال ایران هستند.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴