رئیس پارک علم و فناوری همدان:

شرکت های دانش بنیان نقش آفرینان اصلی تحقق شعار سال هستند

۲۸ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۴:۴۷ کد : ۶۱۱۶۹ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۶۱۱
رئیس پارک علم و فناوری همدان با اشاره به اینکه می توان به پشتوانه فناوری و تقویت تولید پویا و مبتنی بر دانش و تکیه بر اقتصاد دانش محور به تحقق شعار سال جامه عمل پوشاند، گفت: پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان نقش آفرینان اصلی این مهم هستند.
شرکت های دانش بنیان نقش آفرینان اصلی تحقق شعار سال هستند

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری همدان، دکتر محمد حسن مرادی با اشاره به بیانات نوروزی مقام معظم رهبری در رابطه با شعار سال ۱۴۰۰ با عنوان «سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» چشم اندازها، اهداف و برنامه های اجرایی مجموعه خود را جهت تحقق آن را عنوان کرد.
رئیس پارک علم و فناوری همدان با اشاره به اینکه تولید همواره یکی از رویکردهای اساسی در جهت توسعه و بهبود اقتصاد و استقلال کشور محسوب می‌شود و عدم توجه به آن، موجب هدر رفت فرصت های پیش روی ایران اسلامی در عرصه های ملی و بین المللی می‌شود، گفت: به همین دلیل طی چند سال اخیر، تاکید و رویکرد منویات مقام معظم رهبری در نامگذاری ها، توجه خاص و ویژه به عنوان تولید بوده است.
وی ادامه داد: تحقق شعار سال یک تکلیف است و می توان به پشتوانه فناوری و نیز تقویت تولید پویا و مبتنی بر دانش و تکیه بر اقتصاد دانش محور به آن جامه عمل پوشاند که پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان نقش آفرینان اصلی آن هستند.
دکتر مرادی در ادامه به تشریح ریز برنامه های پارک علم و فناوری همدان در جهت تحقق شعار سال پرداخت و بیان داشت: امسال درصدد هستیم تا برای نخستین بار در تاریخ فعالیت پارک با ایجاد زیر ساخت های فنی لازم، اراضی پارک را برای رونق فعالیت تولید مبتنی بر فناوری و دانش به شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور زیر مجموعه پارک واگذار کرده و موانع پیش روی آنها برای ساخت را که شامل پیگیری از سازمان های مربوطه از قبیل شهرداری و … است را مرتفع کنیم.
وی برنامه بعدی پارک علم و فناوری همدان برای تحقق شعار سال را ایجاد زیر ساخت های لازم جهت رونق صادرات محصولات دانش بنیان و فناوری دانست و افزود: مسئله بازاریابی عامل اصلی ایجاد انگیزه و توسعه تولید است و صادرات عامل خوبی برای ارز آوری به کشور و شرکت است و بر آن هستیم تا از طریق ایجاد نمایشگاه های حضوری و مجازی در کشورهای همسایه این مهم به واقعیت بپیوندد و برای رفع موانع آن نیز با کارگزاری های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هماهنگی های لازم صورت پذیرفته است.
دکتر مرادی در تشریح برنامه های پارک در شهرستان های تابعه استان نیز بیان داشت: به فراخور شرایط شهرستان های استان در تمام آنها مراکز نوآوری و شکوفایی و نیز مراکز رشد واحدهای فناور ایجاد و فعالیت آنها را از لحاظ مالی، ساختاری و پشتیبانی تقویت می کنیم و در این بخش نیز از حمایتهای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کمک گرفته‌ایم.
رئیس پارک علم و فناوری همدان در پایان کلید واژه و اهرم موثر در تحقق شعار سال را حمایت از شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور و پارک های علم و فناوری دانست و گفت: تلاش خود را برای تحقق منویات مقام معظم رهبری معطوف می کنیم.
س.ر ۶۲/ ل. م ۵۴


( ۱ )