به صورت مجازی برگزار شد؛

سومین نشست مراجع تماس ملی دانشگاه بین‌المللی D-۸

۲۷ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۵:۴۴ کد : ۶۱۱۵۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۷۷۷
سومین نشست مراجع تماس ملی دانشگاه بین‌المللی D-۸ به صورت مجازی و با شرکت نمایندگانی از کشورهای اندونزی، مالزی، بنگلادش، پاکستان، نیجریه و ایران برگزار شد.
سومین نشست مراجع تماس ملی دانشگاه بین‌المللی D-۸

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پایگاه خبری دانشگاه بوعلی سینا، دکتر عبدالحمید علیزاده معاون همکاری‌های علمی و سازمان‌های تخصصی مرکز همکاری‌های علمی بین المللی وزارت علوم، که ریاست این جلسه را به عهده داشت در سخنانی اظهار داشت: تاسیس دانشگاه بین‌المللی D-8 در همدان و همکاری علمی بین کشورهای عضو از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
دکتر عباس افخمی رئیس دانشگاه بین‌المللی D-8 نیز درخصوص اهمیت همکاری علمی و نقش این دانشگاه در توسعه همکاری‌ها بین کشورهای عضو سازمان D-8 و رشد و توسعه اقتصادی و فرهنگی آنها مطالبی را بیان داشت و سپس گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در دانشگاه و نیز درخواست‌های این دانشگاه از کشورهای عضو را مطرح کرد.
در ادامه این نشست نصیر آمینو معاون اول دبیرکل سازمان همکاری‌های کشورهای D-8 از تاسیس و شروع فعالیت‌های دانشگاه بین‌المللی D-8 استقبال کرد و همکاری‌های بیشتر جهت بهبود و پیشرفت دانشگاه را مورد توجه قرار داد.
سپس نماینده‌های شرکت‌کننده کشورهای عضو به سخنرانی پرداختند و در پایان مقرر شد جلسه بعدی در اکتبر ۲۰۲۱ به میزبانی ایران و ریاست بنگلادش برگزار شود. همچنین مقرر گردید مصوبات برای تایید نهایی به هیئت امنا ارسال گردد.
گفتنی است، آیین‌نامه داخلی مراجع تماس، تشکیلات سازمانی دانشگاه بین‌المللی d8 و همچنین طرح توسعه شبکه‌ای از جمله مصوبات این جلسه بود.
ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵


( ۱ )