به میزبانی دانشگاه خوارزمی؛

وبینار برنامه جامع همکاری ایران و چین برگزار شد

۲۶ فروردین ۱۴۰۰ | ۰۸:۵۶ کد : ۶۱۱۵۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۶۹
به همت دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی و انجمن علمی دانشجویی روابط بین الملل دانشگاه رازی کرمانشاه وبینار برنامه جامع همکاری ایران و چین برگزار شد.
وبینار برنامه جامع همکاری ایران و چین برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه خوارزمی، در این نشست که با همکاری انجمن ایرانی روابط بین‌الملل، انجمن ایرانی مطالعات منطقه‌ای و گروه علوم سیاسی دانشگاه رازی برگزار شد، دکتر رضا زبیب دستیار و مدیرکل شرق آسیای وزارت امور خارجه ضمن تشریح محتوای این برنامه همکاری به تبیین دلایل امضای سند بین دو کشور، محتوای آن و استنتاجات کلی برنامه پرداخت.
وی همچنین با طرح دسته بندی سطح روابط چین با سایر کشورها، به ارتقای روابط ایران و چین از زمان اعلام همکاری در بهمن ۱۳۹۴ در سطح بین‌المللی به شکل عملیاتی با ایران اشاره کرد.
در این نشست همچنین دکتر ارسلان قربانی استاد روابط بین الملل دانشگاه خوارزمی با اشاره به خیزش چین در نظام بین‌الملل به مثابه قدرتی اقتصادی، به بیان جایگاه این کشور در شرایط کنونی نظام بین‌الملل پرداخت.
وی همچنین با اشاره به توسعه رقابت ژئواکونومیکز در عرصه سیاست بین‌الملل، بر لزوم توجه به بایسته‌های همکاری ایران و چین در حوزه‌های مختلف تاکید و برخی دغدغه‌های مربوط به اجرایی کردن برنامه همکاری دو جانبه را در فرایند اجرای سند یادآور شد.
گفتنی است این وبینار مورد استقبال چشمگیر دانشجویان، پژوهشگران و علاقه‌مندان حوزه مطالعاتی چین قرار گرفت و با طرح پرسش‌های حضار و پاسخ مهمانان به پایان رسید.
ل. م ۵۴