برگزاری نهمین نشست شورای هماهنگی دانشگاه های استان مرکزی دردانشگاه تفرش

۲۱ آبان ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۲ کد : ۶۱۱۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۰۸
به مناسبت فرا رسیدن هفته فرهنگی تفرش نهمین نشست شورای هماهنگی دانشگاه های استان مرکزی با حضور استانداراستان مرکزی، نماینده ولی فقیه دراستان، نماینده مردم تفرش درمجلس شورای اسلامی ، فرماندارشهرست...
به مناسبت فرا رسیدن هفته فرهنگی تفرش نهمین نشست  شورای هماهنگی دانشگاه های استان مرکزی با حضور استانداراستان مرکزی، نماینده ولی فقیه دراستان، نماینده مردم تفرش درمجلس شورای اسلامی ، فرماندارشهرستان تفرش، روسای دانشگاه های استان مرکزی  و برخی دیگر از مسئولین و مقامات استانی و محلی دردانشگاه تفرش برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مهندس محمدحسین مقیمی استانداراستان مرکزی دراین نشست گفت: روسای دانشگاه های استان مرکزی باید در جهت حمایت از شرکت های دانش بنیان گام بردارند.
وی افزود: امروزه اقتصاد ما به بحث شرکت های دانش بنیان گره خورده و استقلال و پیشرفت ما در گرو بها دادن به این شرکت ها است که اگر این امر محقق شود کشور برای همیشه بیمه می گردد.
مهندس مقیمی تقویت ارتباط با صنعت و توسعه شرکت های دانش بنیان را مهم ترین اولویت مورد توجه استانداری اعلام کرد و گفت: قصد داریم پیرو برگزاری شوراهای هماهنگی دانشگاه های استان از همه پتانسیل های علمی استان درجهت توسعه و پیشرفت استان استفاده کنیم.
استاندارمرکزی با اشاره به مشکلات دانشگاه درزمینه فاضلاب خوابگاه های دانشجویی و کمبود بودجه درحل این مشکل ، گفت: این مشکل از طریق شرکت آب و فاضلاب استان پیگیری و مطالعات آن درسال جاری انجام و اعتبارات لازم برای حل این مشکل درسال آینده تخصیص می شود و  درخصوص بدهی و کسری های مالی دانشگاه تفرش نیز با وزارت علوم مکاتبه می کنیم.
دکترعباس صلاحی نماینده مردم تفرش،آشتیان و فراهان درمجلس شورای اسلامی نیز دراین نشست گفت: با توجه به گذشت بیش از 25 سال از تاسیس دانشگاه تفرش تاکنون یک چهارم طرح های توسعه این دانشگاه انجام شده است.
وی افزود: جذب دانشجو در رشته های علوم پایه علاوه بر درآمدزایی، توسعه دانشگاه تفرش را شتاب داده و این دانشگاه را به افقی که برای توسعه این دانشگاه ترسیم شده است نزدیک می کند.
دکترصلاحی مشارکت خیرین در پروژه های عمرانی ، درخشش فارغ التحصیلان این دانشگاه در آزمون سراسری کارشناسی ارشد سال 93 و پیشتاز بودن این دانشگاه در حوزه ارتباط با صنعت را از مهمترین افتخارات این دانشگاه عنوان کرد.
دکترمحمد قاسم سحاب رئیس دانشگاه تفرش نیز دراین نشست گفت: حرکت درجهت بهبود کیفی، توسعه کمی، رسیدن به مرز سه هزار دانشجو و قرار گرفتن در بین 40 دانشگاه برتر کشور و منطقه را از مهمترین برنامه های کلان دانشگاه تفرش در جهت رسیدن به توسعه است.
وی تا سیس رشته های جدید و قابل رقابت با دانشگاه های کشور نظیر ایجاد رشته مهندسی معماری بناهای سنتی و میراث فرهنگی،ایجاد پژوهشکده های پدافند غیرعامل  ومحیط زیست و توسعه روابط بین الملل به منظور تبادل دانشجو و منابع علمی با دانشگاه های خارج از کشور را از مهم ترین اهداف دانشگاه  تفرش در راستای شاخص کردن این دانشگاه دربین دانشگاه های کشور عنوان کرد.
دکترسحاب درادامه تعریف یک طرح پژوهشی مشترک بین کلیه دانشگاه ها و مراکزآموزش عالی استان باتوجه به نیازاستان و ویژگی های زیست محیطی آن با عنوان طرح  جامع مطالعات زیست محیطی استان مرکزی و روش های مبارزه با آلاینده و سالم سازی محیط زیست را پیشنهاد کرد.
گفتنی است تجلیل از مقام علمی دکترسیدمحمد میرشکرایی، مهندس ایرج حسابی ، مهندس غلامرضا سحاب و دکترمحمد حبیبی به عنوان معاون فرهنگی قابل تقدیر وزارت علوم درجشنواره حرکت و همچنین رونمایی از کتاب "تاریخ خجسته" درخصوص زندگی، زمانه و آثار استاد ابوالقاسم سحاب از سال 1335 تا 1275 به کوشش غلامرضا سحاب از مهم ترین برنامه های جانبی این نشست بود.