در راستای همکاری دانشگاه و صنعت انجام گرفت؛

انعقاد قرارداد اجرای طرح پژوهشی بهینه‌سازی و تغییر کاربری گیربکس انتقال قدرت در دانشگاه سمنان

۲۵ فروردین ۱۴۰۰ | ۰۹:۵۰ کد : ۶۱۱۳۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۵۷
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان از انعقاد قرارداد پژوهشی با عنوان " بهینه‌سازی و تغییر کاربری گیربکس انتقال قدرت" با حوزه صنعت خبر داد .
انعقاد قرارداد اجرای طرح پژوهشی بهینه‌سازی و تغییر کاربری گیربکس انتقال قدرت در دانشگاه سمنان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سمنان، دکتر سیف الله سعد الدین با اعلام این خبر گفت: این قرار داد پژوهشی بین دانشگاه سمنان و مرکز ساخت قطعات توربینی منعقد شده و مجری آن دکتر مهران رجبی زرگر آبادی دانشیار دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان است.
وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر اقدامات خوبی در زمینه انعقاد قراردادهای مختلف پژوهشی با صنایع مختلف در دانشگاه سمنان انجام‌شده افزود: مبلغ قرار داد این طرح معادل ۱۵ میلیارد ریال است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان تصریح کرد: توربین‌های گاز یکی از مولدهای اصلی تولید توان در صنایع مختلف هستند که با افزایش نیاز به انرژی و پیشرفت فناوری، تحلیل و شناسایی عملکرد توربین‌های گاز به دانشی در سطح بالا و استراتژیک تبدیل شده است.
دکتر سعدالدین افزود: یکی از بخش‌های مهم توربین گاز سامانه انتقال قدرت است که باید توانایی کاهش دور در توان‌های بالا را داشته باشد که طرح پژوهشی فوق این قابلیت را داراست.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴


( ۱ )