برگزاری نهمین جشنواره ملی حرکت در دانشگاه شهید باهنرکرمان

۲۹ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۹ کد : ۶۱۱۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۶۴
نشست خبری ویژه نهمین جشنواره ملی حرکت  با حضور فضل الله ایرجی، مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، دکتر بصیری، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید باهنر کرمان، دکتر  یوسف زاده، مدیر کل فرهن...
برگزاری نهمین جشنواره ملی حرکت در دانشگاه شهید باهنرکرمان
نشست خبری ویژه نهمین جشنواره ملی حرکت  با حضور فضل الله ایرجی، مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، دکتر بصیری، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید باهنر کرمان، دکتر  یوسف زاده، مدیر کل فرهنگی و اعضای شورای هماهنگی جشنواره ملی حرکت و جمعی از دبیران انجمن های علمی دانشجویی و خبرنگاران درسالن کنفرانس مرکزی دانشگاه شهید باهنر تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در ابتدا ایرجی، مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: امیدواریم امسال برگزاری نهمین جشنواره ملی حرکت به میزبانی دانشگاه شهید باهنر کرمان متفاوت تر از هشت دوره قبل باشد و رویدادهای جدیدی طی برگزاری آن رقم بخورد.
وی افزود: سعی داریم امسال در نهمین دوره جشنواره ملی حرکت، بخش بین الملل را به شکل واقعی داشته باشیم و بیشتر از کشورهای اروپایی و دانشگاه های معتبردراین جشنواره حضور داشته باشند.
ایرجی ابراز امیدواری کرد بنیان اولیه بین المللی شدن جشنواره ملی حرکت از دانشگاه شهید باهنر کرمان رقم بخورد و انتظار ما این است که این کشورها نیز در جشنواره های خود دانشجویان ما را دعوت کنند.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی وزارت علوم افزود: امیدواریم بخش فن بازار در بخش ارتباط با صنعت که در جشنواره هشتم در مشهد مطرح شد، در اینجا با شدت و قوت بیشتری اجرا شود.
ایرجی با بیان اینکه در بخش انجمن های علمی در وزارت علوم به سمت اتحادیه های انجمن های علمی رشته های مختلف پیش می رویم و تاکنون بیش از 23 مورد انجمن علمی شکل گرفته است؛ تصریح کرد: تعهد قبلی این بود که تا پایان سال 94، 30 اتحادیه را ثبت کنیم که تعداد آنها رو به افزایش است.
وی با اشاره به زمینه بروز و ظهور اتحادیه ها در جشنواره حرکت گفت: ارتباط بین "دانشگاه و صنعت" و "دانشگاه و جامعه" توسط انجمن های علمی در حال ایجاد است و به واسطه این اتحادیه ها شاهد تحقق بیشتر این ارتباط خواهیم بود.
ایرجی گفت: کادر اجرایی و بدنه اجرایی که می تواند در جشنواره مؤثر باشد و آن را از جشنواره های سال های قبل متمایز کند، فعالان انجمن های علمی هستند همچنین جشنواره حرکت دارای اثرات متقابلی است و می تواند تحرک دانشجویی را در بخش های انجمن علمی در دانشگاه شهید باهنر افزایش دهد.
وی در پاسخ به سؤال یکی از دبیران انجمن های علمی دانشجویی در مورد نحوه انتخاب پوستر گفت: با توجه به اینکه جشنواره حرکت یک جشنوار ملی است، معمولا در انتخاب و طراحی پوسترهای ملی با همه دانشگاه ها مشورت می شود تا هم از این طریق شاهد مشارکت بیشتر بخش دانشجویی باشیم و هم یک فعالیت تبلیغی انجام داده باشیم و در این زمینه حدود 360 پوستر از دانشگاه های مختلف دریافت شد و پس از بررسی، 3 پوستر برگزیده و 1 پوستر نهایی شد.
همچنین مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در خصوص حذف بخش پژوهشی از انجمن های علمی را در نظر گرفتن بخش پژوهشی برای اتحادیه ها بیان کردو گفت : اتحادیه ها نهادهای برنامه ریز و سیاستگذار هستند و نمایندگان واقعی انجمن های علمی می توانند از طریق این اتحادیه ها شکل بگیرندهمچنین اتحادیه ها می توانند ارتباط بین صنعت، دانشگاه و انجمن های علمی را تسهیل کنند.
همچنین در این نشست دکتر بصیری ، ضمن خیر مقدم به مهمانان و حاضران، مطالبی پیرامون اهمیت و اهداف جشنواره ملی حرکت و قابلیت ها، توانمندی ها و مشکلات دانشگاه شهید باهنر برای برگزاری و میزبانی این جشنواره بزرگ بیان کرد .
گفتنی است دانشگاه شهید باهنرکرمان در تاریخ 3 تا 5 مهرماه 95 میزبان نهمین جشنواره ملی حرکت خواهد بود.