توسط فناوران پارک علم و فناوری البرز؛

سایت تحلیل پتنت و آشنایی با اختراعات، علائم تجاری و طرح‌های صنعتی راه‌اندازی شد

۲۱ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۲:۴۲ کد : ۶۱۰۷۳ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۵۷۲
به منظور آشنایی محققان و فناوران با دارایی های فکری، اختراعات، علامت تجاری و طرح صنعتی سایتی با عنوان دارکوب (https://darkob.co.ir/ ) توسط فناوران یکی از شرکت‌های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری البرز راه‌اندازی شد.
سایت تحلیل پتنت و آشنایی با اختراعات، علائم تجاری و طرح‌های صنعتی راه‌اندازی شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری البرز، مهندس بیژن نصیری اعظم مدیرعامل شرکت دانش بنیان نوفن حامی با اشاره به اینکه ارائه خدمات ملی و بین المللی در زمینه مالکیت فکری، ثبت اختراعات و علائم تجاری از زمینه‌های فعالیتی این شرکت است گفت: ارائه آموزش‌های تخصصی در زمینه ثبت اختراع، علائم تجاری و طرح‌های صنعتی از حوزه‌های مورد فعالیت این شرکت است و مدیران شرکت‌های فناور و دانش بنیان باید بدانند این آموزش‌ها در آینده کسب و کار آنها اهمیت دارد و درصورت سهل انگاری و یا نادیده گرفتن این آموزش‌ها ممکن است ایده‌ها و طرح‌های آنها مورد سو استفاده قرار بگیرد.
وی با اشاره به برگزاری دوره‌های حضوری و آنلاین در زمینه حقوق و مالکیت فکری توسط این شرکت افزود: با توجه به شرایط کرونا، دوره‌های مختلف آموزشی و همچنین مشاوره‌های مختلف در این حوزه به صورت آنلاین و آفلاین در قالب تولید محتوا به جامعه هدف ارائه می‌گردد.
وی با اشاره به اینکه شرکت نوفن حامی البرز یکی از کارگزاران صندوق نوآوری و شکوفایی است یاد آور شد: بین ۷۵ تا ۹۰ درصد هزینه‌هایی را که شرکت‌های دانش بنیان برای حفظ دارایی‌های فکری‌های در سطح ملی و بین المللی انجام می‌دهند توسط صندوق نوآوری و شکوفایی به صورت بلاعوض پرداخت می‌گردد.
مهندس نصیری با اشاره به اینکه یکی از فعالیت‌های این شرکت ارائه خدمات مربوط به پتنت می‌باشد گفت: تلاش این مؤسسه همواره براین است که درصورت وجود سرمایه گذار از یک سو و مخترع و صاحب ایده از سوی دیگر شرایطی را فراهم کند که آنها بتوانند در مسیر سرمایه گذاری مشترک گام بردارند.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان نوفن حامی با اشاره به حمایت‌های مؤثر پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی از شرکت‌های دانش بنیان و فناور گفت: پارک علم و فناوری البرز بستر و زمینه تعامل سازنده‌ای را با بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی فراهم نموده که این شرایط به توسعه فعالیت‌های این شرکت‌ها کمک می‌کند.
مهندس نصیری با اشاره به اینکه نشر اطلاعات مربوط به اختراعات، نوآوری‌ها و فناوری‌ها یکی از نیازهای مهم محققان می‌باشد گفت: این مؤسسه سایتی را با عنوان دارکوب راه اندازی کرده تا محققان، مخترعان و فناوران کشورمان برای آشنایی با این فناوری‌ها و نو آوری ها به این سایت مراجعه نموده و از اطلاعات مورد نیاز در این حوزه بهرمند شوند.
همچنین موسسه نوفن حامی البرز، حمایت از مالکیت فکری فناوری‌های نوین را سر لوحه اهداف خود قرار داده است. نوفَن با ارائه خدمات جستجو و ثبت در حوزه‌های مربوط به حقوق مالکیت فکری مانند اختراع و طرح صنعتی در سطح ملی و بین المللی و همچنین طرح دعاوی نقض این حقوق تاسیس شده است. از سوی دیگر مؤسسه نوفن با ایجاد ارتباط با صنایع و برگزاری رویدادهای کارآفرینی در تلاش است ایده پردازان را با صنعتگران مرتبط کند. مؤسسه نوفن حامی البرز با ارئه انواع خدمات مالکیت فکری توسط کادر دارای تجربه در زمینه‌های ملی و بین المللی این حوزه، در استفاده از مزایای انحصاری دارایی‌های فکری اشخاص حقیقی و حقوقی شما را یاری خواهد کرد.
گفتنی است این مؤسسه خدماتی را در زمینه مشاوره کارآفرینی فناورانه به متقاضیانی که می‌خواهند کسب کار خود را با کمک فناوری راه اندازی کنند ارائه می‌دهد. موضوعات قابل ارائه شامل مشاوره ثبت اختراع ملی و بین المللی، استقرار در مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری می‌باشد. این مشاوره‌ها به دو صورت حضوری و غیرحضوری قابل ارائه است.
ل. س ۴۲/ ل. م ۵۴

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری البرز


( ۱ )