رشد ۹۴ درصدی بودجه پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در سال ۱۴۰۰

۲۱ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۰:۲۵ کد : ۶۱۰۶۸ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۵۵۲
دکترعبدالرضا واعظی رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی گفت: بودجه این پارک در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال گذشته ۹۴ درصد افزایش یافته است.
رشد ۹۴ درصدی بودجه پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در سال ۱۴۰۰

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، دکتر واعظی در این خصوص گفت: اعتبارات هزینه‌ای این پارک از ۹۸ میلیارد و ۱۲۳ میلیون ریال در سال ۱۳۹۹ به ۱۹۰ میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ رسیده است.
وی افزود: این اعتبار در زمینه تجاری سازی یافته های پژوهشی، برنامه پژوهش و راهبری علم و فناوری و توسعه و حمایت از واحدهای فناور هزینه می شود.
دکتر واعظی با اشاره به تخصیص ۹۷ درصدی اعتبارات پارک علم و فناوری استان در سال ۹۹ گفت: مجموع هزینه کرد این پارک در سال گذشته ۵۲ درصد افزایش داشت.
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی گفت: میزان حمایت از واحدهای فناور نیز در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ از حدود ۵۷ درصد رشد برخوردار بود.
به گفته وی، سال گذشته میزان هزینه کرد این مجموعه فناوری برای برگزاری رویدادهای کارآفرینی هم ۱۰۷ درصد، هزینه های صرف شده برای اجرای طرحهای عمرانی ۱۶۷ درصد و هزینه کرد خدمات فنی و تخصصی و بازاریابی ۴۳ درصد بیشتر از سال ۱۳۹۸ بود.
دکتر واعظی با بیان اینکه ۳۲۵ شرکت فناور و دانش بنیان در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی مستقر هستند که هزار و ۶۵۱ نفر در آنها اشتغال دارند، گفت: گردش مالی این واحدها سال گذشته با ۴۸ درصد رشد به بیش از ۳۶۲ میلیارد تومان رسید.
گفتنی است براساس بودجه مصوب سال ۱۴۰۰، بیش از ۷۵۳ میلیارد تومان به ۴۲ پارک های علم و فناوری کشور اختصاص داده شده است که این رقم در سال گذشته ۳۹۰ میلیارد تومان بود.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی