توسط فناوران پارک علم و فناوری استان اردبیل صورت گرفت:

طراحی و ساخت دستگاه اندازه‌گیری سیگنال های تخلیه جزئی تجهیزات شبکه برق

۲۱ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۰:۱۴ کد : ۶۱۰۶۷ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۵۸۰
دستگاه اندازه گیری سیگنال های تخلیه جزئی تجهیزات شبکه برق توسط فناوران پارک علم و فناوری اردبیل با پژوهش و مطالعات گسترده طراحی و ساخته شد که با توجه به پیچیدگی علمی این دستگاه موفق به اخذ مجوز دانش بنیانی نیز شده که برای پایش تجهیزات شبکه توزیع برق مورد استفاده قرار می گیرد.
طراحی و ساخت دستگاه اندازه‌گیری سیگنال های تخلیه جزئی تجهیزات شبکه برق

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری اردبیل، این دستگاه کار تخلیه سیگنال های جزیی برق فشار قوی را انجام می دهد و با حذف بار الکتریکی از اتفاقات برق و خاموشی های مکرر پیشگیری می‌کند. از مزایای این دستگاه سهولت استفاده از آن بدون خارج کردن تجهیزات فشار قوی از محل نصب است.
بر اساس این گزارش، با توجه به اهمیت صنعت برق در جهان و تعمیر و نگهداری تجهیزات مرتبط با آن، پژوهش و تحقیقات گسترده ای در جهان انجام یافته است. و در حال حاضر کشورهای مثل ایتالیا و اتریش در این زمینه دستگاه تولید و روانه بازار کرده اند.
این دستگاه که از تکنولوژی بسیار بالای برخودار است توسط فناوران شرکت دانش بنیان تولید فناوری دانش محور آذربایجان از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری اردبیل با تکیه بر پشتوانه پژوهش موسسان آن برای اولین بار در کشور طراحی و ساخته شده است.
همچنین نمونه های مشابه خارجی این دستگاه ها با قیمت های بسیار بالایی عرضه می‌شود که حتی در صورت تامین مالی آن توسط وارد کنندگان به علت محدودیت های ناشی از تحریم امکان خرید و وارد کردن به کشور وجود نداشت.
با تولید این دستگاه در ایران نه تنها با قیمت های پایین عرضه می گردد بلکه امکان پشتیبانی فنی و آموزشی نیز وجود دارد.
گفتنی است این دستگاه با توجه به اذعان کارشناسان در خصوص کارایی و بهتر عمل کردن آن در تست های میدانی نسبت به نمونه های خارجی، می تواند بعد از تامین بازار داخلی به کشورهای خاورمیانه نیز صادر گردد.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری استان اردبیل